×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

W Krakowie otwarto Centrum Innowacyjnej Edukacji Medycznej UJ

  • Autor: PAP/JP
  • 10 maj 2022 16:17

Zajęcia z wykorzystaniem nowoczesnych, zaawansowanych fantomów w pracowniach wyglądających i wyposażonych jak prawdziwe sale szpitalne będą możliwe w otwartym we wtorek w Krakowie Centrum Innowacyjnej Edukacji Medycznej UJ.

W Krakowie otwarto Centrum Innowacyjnej Edukacji Medycznej UJ
Jednostka należąca do Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, mieści się przy ul. Medycznej 7 w Prokocimiu (fot. ciem.cm-uj.krakow.p)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

Jednostka, należąca do Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego, mieści się przy ul. Medycznej 7 w Prokocimiu.

Rozbudowa i przebudowa tego budynku, a także wyposażenie, kosztowały 51 mln zł - to środki z Unii Europejskiej, z Ministerstwa Zdrowia oraz środki własne uczelni.

W Centrum Innowacyjnej Edukacji Medycznej Collegium Medicum (CIEM CM) są tzw. sale symulacji wysokiej wierności - m.in. dwie sale intensywnej terapii, dwie sale szpitalnego oddziału ratunkowego, blok operacyjny, sala porodowa oraz sale symulacji niskiej wierności - m.in. sale symulacji resuscytacji, sala do nauki umiejętności chirurgicznych.

"Dzięki zajęciom z wykorzystaniem fantomów i trenażerów studenci mogą kształtować umiejętności praktyczne, a także uczyć się wnioskowania klinicznego i podejmowania decyzji w ramach programu wirtualnych pacjentów. Studenci wyższych lat ćwiczą z wykorzystaniem zaawansowanych fantomów, w pracowniach wyglądających i wyposażonych jak prawdziwe sale szpitalne, gdzie możliwa jest kontrola wielu parametrów życiowych symulatora oraz wykonywanie różnych procedur medycznych" - czytamy w informacji prasowej uczelni.

Zajęcia w salach wysokiej wierności są nagrywane, dzięki czemu studenci analizować przebieg wykonanych zadań i uczyć się na błędach.

CIEM CM działa również w trzech innych lokalizacjach: ul. św. Łazarza 16, ul. Michałowskiego 12, ul. Zamoyskiego 58. Te budynki nie zostały objęte inwestycją, ale zostały doposażone w sprzęt medyczny w ramach projektu "Dydaktyka, Innowacja, Rozwój. Podniesienie jakości kształcenia poprzez rozwój innowacyjnej edukacji", współfinansowanego z funduszy unijnych.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: W Krakowie otwarto Centrum Innowacyjnej Edukacji Medycznej UJ

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA