W Kaliszu będą kształcić radiologów

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Kaliszu zamierza otworzyć nowe kierunki studiów - chce kształcić przyszłych techników radiologii. To odpowiedź na zapotrzebowanie na radiologów, które związane jest z planami otwarcia we wrześniu regionalnego oddziału Wielkopolskiego Centrum Onkologii.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

W Kaliszu będą kształcić radiologów

PODZIEL SIĘ


Autor: Radio Merkury/Rynek Zdrowia

www.rynekzdrowia.pl

2 kwi 2014 13:03


Uczelnia stara się rozszerzać swoją ofertę kształcenia. Radiologia, ma szansę wejść do uczelnianego rozkładu już za rok - od semestru letniego. Na razie, jak informuje Piotr Michalak, rzecznik uczelni, przygotowywany jest wniosek do ministerstwa o powołanie nowego kierunku. Planowane jest także otwarcie studiów dla asystentek stomatologicznych.

Obecnie ma wydziale medycznym PWSZ w Kaliszu kształcenie prowadzone jest na kierunkach - ratownictwa medycznego, pielęgniarstwa, położnictwa, kosmetologii oraz fizjoterapii.

Więcej: www.radiomerkury.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

1 komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.

Victor 2014-07-01 06:13:38

Musimy pamiętać, że cała masa humanistów jest utrzymywana prze pracowników przemysłu i muszą ci ludzie pracować w sposób optymalny. Obecnie jest zbyt dużo ludzi opracowujących nikomu niepotrzebne opracowania "naukowe". W USA nigdzie nie ma ludzi do opracowań "z powietrza" W przemyśle muszą pracować dziewczyny na stanowiskach nie tylko pomocniczych. Przecież dziewczyna nie będzie dobrym pracownikiem ruchowym do wytwarzania dóbr Tam muszą bezwzględnie pracować mężczyżni znający trendy Światowe i pracować ekonomicznie aby utrzymać całą strefę nieprodukcyjną Inżynier polski musi bezwzględnie znać literaturę anglojęzyczną niemiecką i rosyjską aby mieć przegląd Światowy. Bardzo dobrze byłoby aby miał doświadczenie nawet w prostej pracy w USA lub krajach zachodnich. Mam doświadczenie i twierdzę, że to bardzo kształci . Pobyty za granicą rozwijają każdego kierującego zespołami ludzi. "Pod ręką każdy ruchowy musi mieć literaturę zachodnią. Musi bezwzględnie ukończyć studia podyplomowe. Twierdzę, że technika jest bardzo prosta należy nauczyć się teorii i ją zastosować. Decyzje wytwarzających dobra narodowe są nieodwracalne i optymalna praca daje nam pieniądze. Kierownik zakładu nie może działać aby profesor kierunkowy przewracał się w grobie . Na każdym stanowisku kierowniczym/dobrze opłacanym musi pracować osoba po studiach kierunkowych / Przecież to w Polsce powstał dowcip-urodziło się dziecko bez głowy, położnik pyta czy ma plecy to w realiach polskich sobie poradzi