Volkswagen Poznań zachęca młode kobiety do nauki w zawodach technicznych

• Przez dziesięć lat Volkswagen Poznań we współpracy z Zespołem Szkół nr 1 w Swarzędzu oraz starostwem powiatowym wykształcił blisko 250 młodych osób.
• Obecnie w czterech klasach zawodowych pod patronatem VWP uczy się 7 dziewcząt.
• W 2015 jedna uczennica kształciła w zawodzie mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych. Dziś kształcą się już trzy uczennice.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Volkswagen Poznań zachęca młode kobiety do nauki w zawodach technicznych

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

2 lut 2016 11:51


- Stawiamy na kobiety - deklaruje Jolanta Musielak, członek zarządu ds. personalnych VWP. - Już teraz możemy się pochwalić dużą liczbą pracownic. I mam tu na myśli nie tylko pracowników administracyjnych. Coraz więcej pań pracuje na stanowiskach bezpośrednio produkcyjnych, między innymi w lakierni oraz w dziale zapewnienia Jakości. Dzięki naszemu systemowi kształcenia zawodowego, z którego skorzystało już ponad dwieście osób, pań na produkcji będzie więcej. A przecież to dopiero początek ich drogi zawodowej. Wierzę, że niejedna z nich będzie miała okazję osiągnąć naprawdę wiele w naszej firmie – dodaje Musielak.

Czytaj też wywiad z Jolantą Musielak: Największą zaletą premie - aż 20 proc. zasadniczej pensji

Agnieszka Pałkowska, uczennica trzeciej klasy Zespołu Szkół nr 1 Swarzędzu podkreśla, że o wyborze tej właśnie szkoły zdecydowała ze względu na perspektywę pracy w VWP.

– Praca na produkcji jest dobrym miejscem dla kobiet - mówi Agnieszka Pałkowska, uczennica klasy o profilu monter mechatronik. – Kobiety są efektywne, dokładne, precyzyjne i solidne.

Volkswagen Poznań od dziesięciu lat wspólnie z Zespołem Szkół nr 1 w Swarzędzu kształci młodych ludzi w czterech zawodach: monter mechatronik, elektromechanik pojazdów samochodowych, operator maszyn i urządzeń odlewniczych, mechanik automatyki przemysłowej i urządzeń precyzyjnych. Od września 2016 możliwa będzie też nauka w klasie o profilu mechanik precyzyjny.

Czytaj też: Volkswagen ma sposób na niedopasowanie kompetencyjne. System dualny wprowadził nawet na studiach

Dotychczas koncernowi udało się wykształcić blisko 250 młodych osób. Z tej grupy - 207 znalazło zatrudnienie w poznańskiej fabryce samochodów użytkowych. Niektórzy pracują już przy nowym projekcie produkcji nowej generacji modelu Crafter we Wrześni.

- Teraz techniczne zawody chcemy rozpropagować wśród młodych dziewcząt, które zastanawiają się jaką szkołę wybrać – mówi Jolanta Musielak. – Obserwując rynek pracy można zauważyć, że właśnie osoby z wykształceniem technicznym są i będą poszukiwane przez pracodawców. Mam nadzieję, że poprzez organizację takich wydarzeń, jak Girls Day zachęcimy dziewczęta do skorzystania z tej ścieżki kariery zawodowej.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.