PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

UTH uczelnia otwiera się na potrzeby kształcenia kadr dla kolei

Jest szansa na dodatkowe pozyskanie kadr wyższych różnych specjalności dla potrzeb kolei. Porozumienie o współpracy w obszarze edukacyjnym, badawczym i kadrowym podpisali dziś Ignacy Góra, prezes Urzędu Transportu Kolejowego i prof. Iwona Przychocka, rektor Uczelni Techniczno-Handlowej im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie.

UTH uczelnia otwiera się na potrzeby kształcenia kadr dla kolei
Adobe Stock
REKLAMA

Zgodnie z porozumieniem, UTK zobowiązał się m.in. do opiniowania programów kształcenia na kierunkach ze specjalnościami związanymi z transportem kolejowym, do współpracy w organizacji praktyk zawodowych czy wolontariatu oraz proponowania studentom problemowych tematów prac dyplomowych i niezbędnej pomocy w ich realizacji na potrzeby UTK.

Z kolei UTH deklaruje m.in. uruchomienie oraz prowadzenie studiów podyplomowych i kursów oraz szkoleń związanych z transportem kolejowym.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Dodatkowo strony porozumienia będą wzajemnie informowały się o organizowanych konferencjach, seminariach, studiach podyplomowych i szkoleniach z zakresu zarządzania bezpieczeństwem i wdrażania interoperacyjności.

Porozumienie przewiduje także udział pracowników i wsparcie merytoryczne w realizowanych wspólnie projektach badawczo-rozwojowych oraz wykonywanie na potrzeby UTK badań, opinii i ekspertyz. 

Patrz też: W trzy lata obniżyli średnią wieku kluczowej części załogi. Zawód maszynisty wraca do łask

- Kolej potrzebuje odpowiednich kadr, osób mających niezbędną wiedzę i wykształcenie - powiedział Ignacy Góra. - Bez takich pracowników nie jest możliwe zwiększanie kultury technicznej i bezpieczeństwa, dlatego UTK współpracuje już z wieloma uczelniami.

Podobne porozumienia UTK podpisał dotychczas już z dziewięcioma uczelniami.

UTH istnieje od 27 lat, wykształciła już 30 000 absolwentów. Uczelnia rozwija ofertę dydaktyczną na kierunkach technicznych i społecznych. Realizuje ją na poziomach: licencjackim, inżynierskim i magisterskim na 8 kierunkach, które oferują 33 specjalności.

Patrz też: Symulatory wkraczają na tory. Koleje Dolnośląskie będą szkolić maszynistów na urządzeniu najnowocześniejszym w Europie

 

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: UTH uczelnia otwiera się na potrzeby kształcenia kadr dla kolei

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA