×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

UTH uczelnia otwiera się na potrzeby kształcenia kadr dla kolei

Jest szansa na dodatkowe pozyskanie kadr wyższych różnych specjalności dla potrzeb kolei. Porozumienie o współpracy w obszarze edukacyjnym, badawczym i kadrowym podpisali dziś Ignacy Góra, prezes Urzędu Transportu Kolejowego i prof. Iwona Przychocka, rektor Uczelni Techniczno-Handlowej im. Heleny Chodkowskiej w Warszawie.

UTH uczelnia otwiera się na potrzeby kształcenia kadr dla kolei
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA

Zgodnie z porozumieniem, UTK zobowiązał się m.in. do opiniowania programów kształcenia na kierunkach ze specjalnościami związanymi z transportem kolejowym, do współpracy w organizacji praktyk zawodowych czy wolontariatu oraz proponowania studentom problemowych tematów prac dyplomowych i niezbędnej pomocy w ich realizacji na potrzeby UTK.

Z kolei UTH deklaruje m.in. uruchomienie oraz prowadzenie studiów podyplomowych i kursów oraz szkoleń związanych z transportem kolejowym.

Dodatkowo strony porozumienia będą wzajemnie informowały się o organizowanych konferencjach, seminariach, studiach podyplomowych i szkoleniach z zakresu zarządzania bezpieczeństwem i wdrażania interoperacyjności.

Porozumienie przewiduje także udział pracowników i wsparcie merytoryczne w realizowanych wspólnie projektach badawczo-rozwojowych oraz wykonywanie na potrzeby UTK badań, opinii i ekspertyz. 

Patrz też: W trzy lata obniżyli średnią wieku kluczowej części załogi. Zawód maszynisty wraca do łask

- Kolej potrzebuje odpowiednich kadr, osób mających niezbędną wiedzę i wykształcenie - powiedział Ignacy Góra. - Bez takich pracowników nie jest możliwe zwiększanie kultury technicznej i bezpieczeństwa, dlatego UTK współpracuje już z wieloma uczelniami.

Podobne porozumienia UTK podpisał dotychczas już z dziewięcioma uczelniami.

UTH istnieje od 27 lat, wykształciła już 30 000 absolwentów. Uczelnia rozwija ofertę dydaktyczną na kierunkach technicznych i społecznych. Realizuje ją na poziomach: licencjackim, inżynierskim i magisterskim na 8 kierunkach, które oferują 33 specjalności.

Patrz też: Symulatory wkraczają na tory. Koleje Dolnośląskie będą szkolić maszynistów na urządzeniu najnowocześniejszym w Europie

 

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: UTH uczelnia otwiera się na potrzeby kształcenia kadr dla kolei
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA