- infodent24.pl
- •12 paź 2019 12:51
Zmiany wprowadzone przez Ustawę 2.0 sprawiły, że Wydział Lekarsko-Stomatologiczny na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu przestanie istnieć. Pełnił rolę edukacyjną i naukową przez 19 lat.

Ostatnia rada wydziału 1 października 2019 r. była też końcem funkcjonowania jednostki w obecnym kształcie. Wydział Lekarsko-Stomatologiczny rozpoczął działanie w 2000 r., w październiku 2003 zyskał uprawnienia do nadawania stopnia doktora, a następnie habilitacji, przypominała historię wydziału jego dziekan prof. Małgorzata Radwa-Oczko.
Założycielem jednostki był prof. Marek Ziętek. - Łatwo jest coś wymyślić, dużo trudniej zorganizować -podkreślała dziekan - dziękując prof. Ziętkowi. Były rektor otrzymał nie tylko piękny bukiet, ale też gorące brawa.
- Zorganizować było dużo trudniej, niż zlikwidować, to fakt - mówił prof. Marek Ziętek, podkreślając, że tę "dobrą zmianę" zafundowali rządzący i nie pozostaje nic innego jak się do niej dostosować. - Walczmy o każdego dentystę w tym wielkim wydziale, walczmy o swój rozwój - apelował pierwszy dziekan Wydziału Lekarsko-Stomatologicznego.
W czasie wystąpienia prof. Małgorzaty Radwan-Oczko nie zabrakło przypomnienia o wielkim marzeniu i jeszcze większej potrzebie wrocławskiej stomatologii - nowej lokalizacji. W obecnej studenci i pracownicy wydziału już od dawna się nie mieszczą. Dziekan zaprezentowała nawet gotowe koncepcje architektoniczne, które jak z goryczą podkreśliła - trafiły do szuflady.
- Wyciągniemy je z tych szuflad - deklarował reprezentujący władze rektorskie prorektor ds. dydaktyki prof. Piotr Dzięgiel i zapewnił, że potrzeba nowej siedziby, stwarzającej wrocławskim stomatologom odpowiednie warunki dla pracy jest dostrzegana przez władze uczelni.


KOMENTARZE (0)