×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

UŚ wprowadza drugi poziom zabezpieczeń przed koronawirusem

  • Autor: PAP/RAF
  • 17 paź 2020 16:33

W związku ze wzrostem liczny zachorowań na COVID-19 Uniwersytet Śląski wprowadza od poniedziałku (19 października) drugi poziom zabezpieczeń przed koronawirusaem. Oznacza to m.in. zdalną organizację pracy i zajęć, ograniczenie mobilności i kontaktów oraz zawieszenie wydarzeń akademickich.

UŚ wprowadza drugi poziom zabezpieczeń przed koronawirusem
(Fot. Archiwum)
REKLAMA
  • Drugi poziom zabezpieczeń wprowadza szereg zmian w dotychczasowym funkcjonowaniu uczelni.
  • Najważniejsze z nich to organizacja zajęć w formie zdalnej oraz zamknięcie budynków uczelni dla osób trzecich, z wyjątkiem studentów uczestniczących w zajęciach kontaktowych oraz osób zaproszonych indywidualnie.
  • Praca zdalna obowiązuje także większość zatrudnionych, na miejscu mają pozostać pracownicy niezbędni dla zachowania ciągłości pracy poszczególnych jednostek UŚ.

Rzecznik prasowy uczelni Jacek Szymik-Kozaczko poinformował w sobotę (17 października), że decyzję o wprowadzeniu drugiego stopnia podjął rektor UŚ prof. Ryszard Koziołek, po konsultacji z zespołem zadaniowym do spraw monitorowania funkcjonowania uczelni w czasie epidemii.

- Zwracam się do członków wspólnoty akademickiej o przestrzeganie ustaleń związanych z wprowadzonym poziomem zabezpieczeń, a także ustalonym przez GIS reżimem sanitarnym. Szczególnie istotne jest również przestrzeganie zasad dystansu społecznego, kontrolowanie swojego stanu zdrowia, a także zgłaszanie wszelkich przypadków zarażenia lub podejrzenia zarażeniem koronawirusem SARS-CoV-2 - napisał rektor w liście do wspólnoty akademickiej.

Czytaj też: Prezydent: powrót do normalnego funkcjonowania uczelni najszybciej jak to możliwe

- Proszę gorąco, aby pracownicy jednostek, którzy są odpowiedzialni za wdrożenie zabezpieczeń wynikających z drugiego poziomu na bieżąco monitorowali ich realizację - dodał profesor.

Drugi poziom zabezpieczeń wprowadza szereg zmian w dotychczasowym funkcjonowaniu uczelni. Najważniejsze z nich to organizacja zajęć w formie zdalnej (w formie kontaktowej mogą być realizowane tylko te zajęcia, co do których dziekan wydziału zdecyduje, że są niezbędne i możliwe do organizacji z zachowaniem bezpieczeństwa sanitarnego) oraz zamknięcie budynków uczelni dla osób trzecich, z wyjątkiem studentów uczestniczących w zajęciach kontaktowych oraz osób zaproszonych indywidualnie.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: UŚ wprowadza drugi poziom zabezpieczeń przed koronawirusem
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA