PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Uniwersytet Zielonogórski rozpoczął rekrutację

  • Autor: PAP/RAF
  • 5 cze 2021 10:51

Uniwersytet Zielonogórski (UZ) rozpoczął rekrutację na rok akademicki 2021/22. W ofercie ma 61 kierunków studiów - od artystycznych, przez humanistyczne, społeczne, przyrodniczo-matematyczne, techniczne aż po kierunek lekarski – poinformowała rzeczniczka uczelni Ewa Sapeńko.

Uniwersytet Zielonogórski rozpoczął rekrutację
Uniwersytet Zielonogórski (fot. wikipedia.org/Mohylek)
REKLAMA

Jak zaznaczyła prorektor ds. studenckich UZ Barbara Literska, Uniwersytet Zielonogórski jest uczelnią kompaktową - szkołą wyższą średniej wielkości, która oferuje lokalnej społeczności możliwość rozwoju poprzez studia w wielu dziedzinach nauki.

Proponowane kierunki studiów adresowane są nie tylko do młodzieży kończącej szkoły średnie, ale także do osób 40+.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

W tym roku w ofercie rekrutacyjnej pojawił się nowy kierunek studiów - animacja kultury i twórczej aktywności w sieci. Nową propozycją jest też otwarcie niestacjonarnych studiów II stopnia na kierunku pielęgniarstwo; absolwenci po ich ukończeniu mają możliwość rozpoczęcia pracy naukowej.

Na początku czerwca rozpoczęła się rejestracja internetowa, która potrwa do 12 lipca, a w przypadku kierunku lekarskiego do 15 lipca br. Ogłoszenie list osób wpisanych na listy studentów nastąpi do 30 lipca, z wyłączeniem kierunku lekarskiego. Tam przyjmowanie dokumentów od osób zakwalifikowanych do przyjęcia na studia potrwa do końca września br.

Czytaj też: Dodatkowy zasiłek opiekuńczy przysługuje do 25 czerwca na dotychczasowych zasadach

Planowane jest przeprowadzenie drugiego naboru na studia I stopnia i jednolite studia magisterskie we wrześniu br. Rekrutacja na studia II stopnia oraz studia niestacjonarne będzie przeprowadzona w całości we wrześniu.

Na kandydatów na studia na UZ czeka 7 798 miejsc, z czego na studia stacjonarne I stopnia 3 048 miejsc, a na studia II stopnia 1 160 miejsc; z kolei na studia niestacjonarne I stopnia 1 690 miejsc i 895 miejsc na studia II stopnia.

Ponadto przygotowano 1 005 miejsc w ramach rekrutacji na semestr letni dla kandydatów na inżynierskie studia II stopnia, która zostanie przeprowadzona w lutym i marcu przyszłego roku.

W ub. roku podczas rekrutacji najbardziej obleganymi kierunkami były: lekarski - ponad 40 osób na miejsce, psychologia - 4 osoby/miejsce, jazz, grafika, filologia angielska - 2 osoby na miejsce. Ponadto popularnością cieszyły się logistyka, prawo i informatyka. 

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Uniwersytet Zielonogórski rozpoczął rekrutację

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Filip 2021-06-13 13:31:12

    Edukacja domowa to świetna alternatywa dla obecnego systemu edukacji, zapewniająca dziecku większe szanse na dostanie się na wymarzoną wyższą uczelnię. Wiele w tym temacie zmieniła Ustawa Zakrzewskich.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA