Uniwersytet zaprasza na XII Targi Pracy Etat 2014

Biuro Karier Uniwersytetu Zielonogórskiego zaprasza na XII Targi Pracy Etat 2014. Impreza odbędzie się w najbliższy wtorek, a jej głównym calem jest pomoc młodym ludziom w znalezieniu atrakcyjnej pracy - poinformowała PAP rzecznik uczelni Ewa Sapeńko.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Uniwersytet zaprasza na XII Targi Pracy Etat 2014

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

13 mar 2014 18:58


Tegoroczna edycja targów zgromadzi ponad 60 wystawców - firmy z Polski i Niemiec. Wśród nich będą przedsiębiorcy m.in. z branży teleinformatycznej, samochodowej, mechanicznej, spożywczej i konsultingowej.

Ofertę przedstawią także instytucje na co dzień zajmujące się promowaniem przedsiębiorczości, a także instytucje rynku pracy.

"Te targi to okazja, żeby w jednym miejscu i czasie poznać aktualne oferty pracy, porozmawiać z pracodawcami o wymaganiach stawianych kandydatom, złożyć lub sprawdzić dokumenty aplikacyjne, czy też otrzymać materiały informacyjne przygotowane przez firmy wystawiające się na targach" - powiedziała Sapeńko.

Rzecznik dodała, że targi to nie tylko oferty, ciekawe z punktu widzenia studenta czy absolwenta, ale także propozycje dodatkowe w postaci warsztatów, wykładów czy prezentacji, które prowadzone będą przez praktyków - pracowników przedsiębiorstw.

Wzorem lat ubiegłych na targach pojawi się "Loża Ekspertów", gdzie studenci i absolwenci w rozmowie ze specjalistą (ekspertem w danej dziedzinie) będą mogli dowiedzieć się: jak założyć działalność gospodarczą i na co zwrócić uwagę zakładając firmę, jakie korzyści można odnieść ze współpracy z Akademickim Inkubatorem Przedsiębiorczości, czy też jak zabezpieczyć swoje interesy właściwie zawartą umową i ochronić patentem swój pomysł.

Targi odbędą się 18 marca w holu Wydziału Mechanicznego Uniwersytetu Zielonogórskiego. Ich głównym organizatorem jest Biuro Karier Uniwersytetu Zielonogórskiego, a szczegółowe informacje nt. imprezy znajdują się na stronie internetowej www.bk.uz.zgora.pl

W pierwszej edycji tych targów uczestniczyło niewiele ponad 10 firm, a ubiegły rok zgromadził ponad 60 przedsiębiorców.
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.