×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Uniwersytet z dotacją na zakup aparatury dla kierunku lekarskiego

  • Autor: PAP/JP
  • 3 sty 2022 13:51

Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek przekazał w poniedziałek 3 mln zł dodatkowej subwencji na zakup aparatury do nanospektroskopii dla kierunku lekarskiego Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Uniwersytet z dotacją na zakup aparatury dla kierunku lekarskiego
Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł i rektor Uniwersytetu Rzeszowskiego prof. dr hab. Sylwester Czopek (fot. PAP/Darek Delmanowicz)
REKLAMA

Jak zaznaczył minister, pierwszy roboczy dzień 2022 r. nieprzypadkowo zaczyna się "w Rzeszowie, w woj. podkarpackim, w tej części Polski".

"Zaczynamy w Uniwersytecie Rzeszowskim, który pokazuje, że można się rozwijać na wielką skalę. Można rozwijać nowe kierunki niezwykle ważne również z punktu widzenia interesu państwa polskiego i społeczeństwa polskiego. Przykładem jest tutaj kierunek lekarski. W związku z tym kierunkiem lekarskim również inwestycja, która miałem możliwość podpisać tuż przed końcem ubiegłego roku, 27 grudnia" - mówił minister Czarnek.

Inwestycja - zauważył - dotyczy "urządzenia niezwykle ważnego z punktu widzenia diagnostyki lekarskiej, diagnostyki medycznej w dziedzinie onkologii. Na tym nam zależy w szczególności".

Aparatura, którą zamierza kupić uczelnia, pozwoli na rozszerzenie działalność naukowej przez prowadzenie badań dotyczących obrazowania pojedynczych komórek nowotworowych uzyskiwanych od pacjentów.

Minister przypomniał, że resort planuje także kolejne przedsięwzięcia dla UR. "Mamy w planie Podkarpackie Centrum Sportu Akademickiego, na które pan rektor wraz z kolegium rektorskim przeznaczył 11 mln zł subwencji. Tej zwiększonej subwencji z jesieni ub. roku, którą mogliśmy przekazać uniwersytetowi dzięki nowelizacji budżetu" - podkreślił.

Dodał, że to przedsięwzięcie otrzyma kolejne 11 mln zł, "żeby zamknąć całość inwestycji i żeby Podkarpackie Centrum Sportu Akademickiego pięknie służyło całemu temu regionowi i sportowcom akademickim Rzeszowa".

Czarnek zapowiedział również rozpoczęcie budowy nowego Kolegium Nauk Społecznych. "To jest inwestycja niezwykle duża i kosztowna, ale chcemy ją rozpocząć w tym roku, żeby w kolejnych latach kończyć nowe Kolegium Nauk Społecznych. To rzecz niezwykle ważna dla Uniwersytetu Rzeszowskiego" - powiedział minister.

Uczelnia kształci blisko 20 tys. studentów na 45 kierunkach. Stale współpracuje z 61 uczelniami zagranicznymi.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Uniwersytet z dotacją na zakup aparatury dla kierunku lekarskiego
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA