×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Uniwersytet Wrocławski będzie współracować z Siecią Badawczą Łukasiewicz

  • Autor: PAP/JP
  • 24 sty 2022 13:40

Realizację wspólnych projektów badawczych i wdrożeniowych znajdujących zastosowanie w biznesie zakłada porozumienie podpisane przez Uniwersytet Wrocławski i Sieć Badawczą Łukasiewicz. „To kolejny krok w budowaniu naszej uczelni jako silnego europejskiego ośrodka naukowego” – ocenił rektor UWr.

Uniwersytet Wrocławski będzie współracować z Siecią Badawczą Łukasiewicz
Uniwersytet Wrocławski (fot. Jar.ciurus/Wikipedia/CC BY-SA 3.0 pl)
REKLAMA
  • O podpisaniu porozumienia pomiędzy instytucjami poinformowała w poniedzałek rzeczniczka Uniwersytetu Wrocławskiego Katarzyna Uczkiewicz.
  • Jego sygnatariusze: prof. dr hab. Przemysław Wiszewski, rektor UWr oraz Piotr Dardziński, prezes Sieci Badawczej Łukasiewicz, liczą, że połączenie doświadczenia i kompetencji naukowców wrocławskiej uczelni oraz instytutów Łukasiewicza przełoży się na rosnącą liczbę wdrożeń nowoczesnych rozwiązań do gospodarki.
  • Już w ubiegłym roku Uniwersytet Wrocławski i Łukasiewicz-PORT podpisały umowę o kształceniu doktorantów.

"Współpracę wiodącej uczelni w Polsce, jaką jest Uniwersytet Wrocławski oraz Sieci Badawczej Łukasiewicz odbieram jako potwierdzenie, że solidarne i konsekwentne współdziałanie jednostek naukowych to skuteczna droga dla transferu wyników badań naukowych do biznesu, a zarazem sposób na rozwijanie pasji naukowych i wzmacnianie kompetencji badawczych" - podkreślił, cytowany w komunikacie, sekretarz stanu w ministerstwie edukacji i nauki Wojciech Murdzek.

Zdaniem prezesa Sieci Badawczej Łukasiewicz, Piotra Dardzińskiego czasy pandemii koronawirusa dobitnie pokazały, że rosnące oczekiwania ze strony przedsiębiorców, dla których działalność badawczo-rozwojowa jest szansą na zbudowanie przewag konkurencyjnych, a często także utrzymania się na rynku, wymagają jeszcze ściślejszej współpracy pomiędzy jednostkami naukowymi. "Nie mam wątpliwości, że realizowane wspólnie z Uniwersytetem Wrocławskim projekty badawcze będą początkiem technologii, które wesprą dolnośląskie firmy i otworzą nowe możliwości rozwoju dla prężnie działającego tu przemysłu wydobywczego, motoryzacyjnego czy farmaceutycznego" - zaznaczył Dardziński.

Uniwersytet Wrocławski to jedyna w południowo-zachodniej Polsce uczelnia należąca do programu Inicjatywa Doskonałości Uczelnia Badawcza. Na początku stycznia 2022 roku uczelnia weszła też do europejskiego sojuszu uniwersytetów Arqus. Sojusz ten kładzie duży nacisk na współpracę z otoczeniem społeczno-gospodarczym. "Doktoranci i badacze Uniwersytetu Wrocławskiego, realizując np. projekty z siecią badawczą Łukasiewicz, będą mogli studiować czy korzystać z laboratoriów uczelni w Lipsku, Grenadzie, Padwie, Bergen, Grazu, Lyonie, Wilnie i Minho" - podano.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Uniwersytet Wrocławski będzie współracować z Siecią Badawczą Łukasiewicz
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA