×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Uniwersytet Warszawski stworzył system internetowej rekrutacji Ukraińców

  • Autor: PAP/JP
  • 5 maj 2022 11:21

Uniwersytet Warszawski we współpracy z Międzyuniwersyteckim Centrum Informatyzacji przygotował ogólnopolską platformę Internetowej Rekrutacji Kandydatów z Ukrainy – przekazało w czwartek biuro prasowe tej uczelni.

Uniwersytet Warszawski stworzył system internetowej rekrutacji Ukraińców
System został przygotowany przez Uniwersytet Warszawski we współpracy z Międzyuniwersyteckim Centrum Informatyzacji (MUCI) (fot. Shutterstock)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.
  • System został przygotowany przez Uniwersytet Warszawski we współpracy z Międzyuniwersyteckim Centrum Informatyzacji (MUCI).
  • Powstał przy wsparciu Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) i Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (NAWA).
  • Platforma dostępna jest w trzech wersjach językowych: polskiej, ukraińskiej i angielskiej pod adresem: ukraina.irk.edu.pl.

"Platforma została przygotowana z inicjatywy Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich, by ułatwić kandydatom na studia, studentom, doktorantom i pracownikom uczelni oraz jednostek naukowych z Ukrainy zapoznanie się z ofertą kształcenia lub możliwościami podjęcia pracy zarobkowej w polskich uczelniach, a także instytutach naukowych" - podano w komunikacie przesłanym przez Biuro Prasowe UW.

Platforma dostępna jest w trzech wersjach językowych: polskiej, ukraińskiej i angielskiej pod adresem: ukraina.irk.edu.pl.

System został przygotowany przez Uniwersytet Warszawski we współpracy z Międzyuniwersyteckim Centrum Informatyzacji (MUCI). Powstał przy wsparciu Konferencji Rektorów Akademickich Szkół Polskich (KRASP) i Narodowej Agencji Wymiany Akademickiej (NAWA).

Jak można przeczytać na stronie Uniwersytetu Warszawskiego, serwis umożliwia wyszukanie kierunku studiów, oferty pracy lub wolontariatu na polskich uczelniach.

W systemie dostępna jest oferta studiów zarówno w trybie rekrutacji na pełen cykl kształcenia, jak i kontynuacji wcześniej rozpoczętych studiów na ukraińskiej uczelni. Oprócz tego serwis informuje o możliwości udziału w wybranych zajęciach dydaktycznych, podjęcia kształcenia w szkołach doktorskich czy współpracy bądź pracy w polskich podmiotach systemu szkolnictwa wyższego i nauki.

Rekrutacja, przeznaczona dla obywateli polskich i ukraińskich, którzy przyjechali z Ukrainy po 23 lutego 2022 r., rozpoczęła się po 4 maja 2022 r. Przygotowano 2437 miejsc wyłącznie dla kandydatów z Ukrainy - w tym 1507 miejsc dla osób rozpoczynających studia i 930 miejsc dla osób przenoszących się ze swoich uczelni.

Tryb rekrutacji dla kandydatów z Ukrainy ma być uproszczony. Jego podstawą będzie rejestracja w systemie Internetowej Rekrutacji Kandydatów z Ukrainy.

"Jeśli kandydat z powodu wojny nie będzie posiadał dokumentów wymaganych do podjęcia studiów, podstawą przyjęcia będzie jego oświadczenie oraz weryfikacja wiedzy i umiejętności przez komisję rekrutacyjną" - zaznaczył uniwersytet.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Uniwersytet Warszawski stworzył system internetowej rekrutacji Ukraińców

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA