PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Uniwersytet Warszawski: najpopularniejsze kierunki studiów to psychologia i zarządzanie

  • Autor: PAP
  • 19 lip 2022 17:56

Najpopularniejsze kierunki studiów wśród tegorocznych kandydatów na Uniwersytet Warszawski to psychologia, zarządzanie oraz trzy kierunki, na które kandydaci zapisywali się łącznie - ekonomia, finanse i rachunkowość oraz informatyka i ekonometria.

Uniwersytet Warszawski: najpopularniejsze kierunki studiów to psychologia i zarządzanie
Uniwersytet Warszawski (fot. Shutterstock.com)
REKLAMA

We wtorek zostały ogłoszone wyniki rekrutacji na studia stacjonarne I stopnia oraz jednolite studia magisterskie, a także część pozostałych studiów na Uniwersytecie Warszawskim. Wyniki dostępne są na indywidualnych kontach kandydatów w systemie Internetowej Rekrutacji Kandydatów. W systemie IRK na Uniwersytecie Warszawskim zarejestrowało się do tej pory ok. 28 tys. kandydatów, którzy dokonali ponad 51 tys. rejestracji.

Jak informuje biuro prasowe Uniwersytetu Warszawskiego, według wstępnych wyników najwięcej zapisów było na kierunki: psychologia (Psychology), stacjonarne, jednolite magisterskie (3,1 tys. zapisanych osób); zarządzanie, stacjonarne, I stopnia (3 tys.), ekonomia, finanse i rachunkowość, informatyka i ekonometria, stacjonarne, I stopnia (2,9 tys.); filologia angielska - językoznawstwo (English Studies - Linguistics), filologia angielska - literatura i kultura (English Studies - Literature and Culture), stacjonarne, I stopnia (2,3 tys.); prawo, stacjonarne, jednolite magisterskie (2 tys.).

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Najwięcej kandydatów na jedno miejsce było na kierunkach: orientalistyka - koreanistyka, stacjonarne, I stopnia (28 osób na jedno miejsce); orientalistyka - japonistyka, stacjonarne, I stopnia (16); filologia angielska - językoznawstwo (English Studies - Linguistics), filologia angielska - literatura i kultura (English Studies - Literature and Culture), stacjonarne, I stopnia (16); orientalistyka - sinologia, stacjonarne, I stopnia (15); psychologia (Psychology), stacjonarne, jednolite magisterskie (15).

Czytaj także: Stomatologia, lingwistyka, italianistyka najbardziej popularnymi kierunkami na uczelniach

Są to cząstkowe wyniki - trwają jeszcze zapisy na część studiów niestacjonarnych I stopnia i jednolitych magisterskich oraz część kierunków II stopnia. Informacje dotyczące terminów rekrutacji i ogłoszenia jej wyników znajdują się w opisach poszczególnych kierunków na stronie Internetowej Rekrutacji Kandydatów.

Dokumenty od kandydatów zakwalifikowanych na studia będą przyjmowane przez komisje rekrutacyjne na wydziałach i w jednostkach od 20 lipca. Informacje o dokładnej dacie, godzinie i miejscu złożenia dokumentów pojawią się na indywidualnych kontach kandydatów w systemie IRK.

Dla Ukraińców

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Uniwersytet Warszawski: najpopularniejsze kierunki studiów to psychologia i zarządzanie

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA