×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Uniwersytet w Białymstoku realizuje projekt dla polskich i ukraińskich uczniów

  • Autor: PAP/KO
  • 6 lut 2023 11:35

Wspólne eksperymentowanie, zdobywanie wiedzy, a także integracja polskich i ukraińskich uczniów to główne założenia projektu "Eksperymentuj międzynarodowo", realizowanego przez Uniwersytet w Białymstoku. Spotkania zaplanowano do maja.

Uniwersytet w Białymstoku realizuje projekt dla polskich i ukraińskich uczniów
Zajęcia będą się odbywały na Uniwersytecie w Białymstoku i w podlaskich szkołach, gdzie działają Kluby Młodych Odkrywców (fot. UwB/FB)
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

W ramach projektu zajęcia będą się odbywały na Uniwersytecie w Białymstoku i w podlaskich szkołach, gdzie działają Kluby Młodych Odkrywców (KMO). Pierwsze, pilotażowe, odbędą się 15 lutego.

W sumie ma być kilkanaście spotkań, a projekt potrwa do maja. Ma on promować kluby, a także "zachęcić do takiej formy zdobywania wiedzy uczniów z Ukrainy, co dodatkowo wesprze ich integrację z polskimi rówieśnikami i naukę języka polskiego" - powiedziała koordynatorka projektu z Centrum Kreatywnego Uczenia się Matematyki na Wydziale Matematyki Uniwersytetu w Białymstoku dr Anna Rybak.

- W ramach sieci KMO chcemy integrować uczniów z Polski i Ukrainy. Wspólne eksperymentowanie będzie okazją do wzbogacenia wiedzy z różnych dziedzin nauki, a także do poznania zwyczajów i kultury obu narodów - dodała Rybak cytowana w materiałach uczelni.

Zajęcia będą oparte na wspólnym eksperymentowaniu, uczniowie będą mogli też np. podążać śladami wielkich matematyków, badać właściwości różnych substancji, obserwować przyrodę, szukać korelacji między różnymi dziedzinami wiedzy. W ramach zajęć będzie też okazja, aby odwiedzić uniwersyteckie centrum przyrody i planetarium w uczelnianym kampusie.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Uniwersytet w Białymstoku realizuje projekt dla polskich i ukraińskich uczniów

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Albin 2023-02-06 22:36:52

    Brawo! Bravissimo!

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA