PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Uniwersytet w Białymstoku będzie miał nowy gmach za ponad 80 mln zł

  • Autor: PAP/JP
  • 7 gru 2022 10:42

84,5 mln zł będzie kosztowało zaprojektowanie i budowa gmachu nauk humanistycznych w kampusie Uniwersytetu w Białymstoku (UwB) – wynika z informacji zamieszczonych w BIP uczelni, do których dotarła PAP. Inwestycja ma powstać do września 2025 r.

Uniwersytet w Białymstoku będzie miał nowy gmach za ponad 80 mln zł
Uniwersytet w Białymstoku (fot. uwb.edu.pl)
REKLAMA
  • Do przetargu stanęły trzy firmy. Ich oferty opiewały od nieco ponad 84,5 mln zł do blisko 107 mln zł.
  • Z zamieszczonego w Biuletynie Informacji Publicznej Uniwersytetu w Białymstoku wynika, że uczelnia wybrała ofertę R/S Budownictwo SA za nieco ponad 84,5 mln zł.
  • Wybór potwierdziła  rzeczniczka uczelni Katarzyna Dziedzik. Dodała, że wybrana oferta była najkorzystniejsza.

"Umowa w tej sprawie została już podpisana" - powiedziała Katarzyna Dziedzik. Dodała, że zgodnie z zapisami umowy na realizację inwestycji wykonawca ma czas do września 2025 r.

Czytaj też: Ikea zwolniła pracownika za homofobię, a nie za katolicyzm. Jest wyrok

Budynek nauk humanistycznych ma powstać w trybie zaprojektuj - zbuduj. W ramach przetargu ma być przygotowana dokumentacja projektowa m.in. z projektami technicznymi i wykonawczymi, a także uzyskany wniosek na budowę i sama budowa. Przetarg zakłada też zapewnienie nadzoru autorskiego.

Czytaj też: Uniwersytet Gdański przechodzi na naukę zdalną, bo tak jest taniej

Dziedzik poinformowała, że gmach będzie miał trzy kondygnacje i łączną powierzchnię użytkową blisko dziewięć tysięcy metrów kwadratowych. Na poziomie I piętra będzie połączony nadziemną zabudowaną kładką z położonym obok budynkiem Biblioteki Uniwersyteckiej.

Do nowego obiektu mają się przeprowadzić Wydział Filologiczny, Wydział Historii i Stosunków Międzynarodowych, Instytut Filozofii oraz Instytut Studiów Kulturowych, Katedra Teologii Prawosławnej i Katedra Teologii Katolickiej.

Rozbudowę kampusu o budynek nauk humanistycznych władze uczelni zapowiadały jakiś czas temu, a rozpoczęcie inwestycji uzależniały od pozyskania pieniędzy. Udało się je uzyskać m.in. z Ministerstwa Edukacji i Nauki.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Uniwersytet w Białymstoku będzie miał nowy gmach za ponad 80 mln zł

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA