PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Uniwersytet Śląski zmniejsza liczbę wydziałów

Z 12 do 8 spadnie z początkiem nowego roku akademickiego liczba wydziałów Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Zmienią się też niektóre ich nazwy - podała uczelnia. Zmiana struktury jest konsekwencją ubiegłorocznej reformy szkolnictwa wyższego.

  • Autor: PAP
  • 31 lip 2019 18:12
Uniwersytet Śląski zmniejsza liczbę wydziałów
Uniwersytet Śląski w Katowicach kształci obecnie ponad 22 tys. studentów. (Fot. Ajszy/Wikipedia, lic. CC BY-SA 4.0)
REKLAMA

Począwszy od 1 października 2019 r. podstawowe zadania Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach będą realizować: Wydział Humanistyczny z siedzibą w Katowicach, Wydział Nauk Przyrodniczych z siedzibą w Sosnowcu, Wydział Nauk Społecznych, Wydział Nauk Ścisłych i Technicznych oraz Wydział Prawa i Administracji - wszystkie z siedzibą w Katowicach, Wydział Sztuki i Nauk o Edukacji w Cieszynie, Wydział Teologiczny w Katowicach oraz Szkoła Filmowa im. Krzysztofa Kieślowskiego w Katowicach - wcześniej mający tego samego patrona Wydział Radia i Telewizji, nazywany często katowicką szkołą filmową.

"Nowa struktura jest konsekwencją wprowadzonej niedawno reformy szkolnictwa wyższego, jest związana ze strategią uczelni, nad którą trwają właśnie prace. Jest też lepiej dopasowana do dyscyplin naukowych, uprawianych w Uniwersytecie Śląskim" - powiedział PAP rzecznik uczelni Jacek Szymik-Kozaczko.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Zapewnił, że zmiany nie wiążą się ze zwolnieniami pracowników.

Powstały w 1968 r. Uniwersytet Śląski w Katowicach to jedna z największych uczelni w woj. śląskim, kształci obecnie ponad 22 tys. studentów.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Uniwersytet Śląski zmniejsza liczbę wydziałów

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA