PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Uniwersytet Śląski kusi najzdolniejszych maturzystów. Oferuje im granty

  • PTWP - PulsHR
    KDS
  • 12 lip 2017 11:50

Uniwersytet Śląski w Katowicach będzie wspierał najzdolniejszych studentów pierwszego roku. Od najbliższego roku akademickiego uczelnia będzie przyznawała Granty Rektora. Do podziału jest 150 tys. zł.

Uniwersytet Śląski kusi najzdolniejszych maturzystów. Oferuje im granty
Adobe Stock
REKLAMA

- Granty Rektora Uniwersytetu Śląskiego to nowa inicjatywa uczelni skierowana do studentów I roku rozpoczynających w nowym roku akademickim (2017/2018) naukę na studiach licencjackich lub jednolitych studiach magisterskich - informuje Jacek Szymik-Kozaczko z UŚ w Katowicach. Jak dodaje, konkurs ma wspierać zdolnych młodych ludzi, którzy osiągają wysokie wyniki w nauce i mają pomysł na projekt badawczy lub edukacyjny.

O grant w wysokości do 5 tys. zł mogą się ubiegać laureaci olimpiad przedmiotowych, którzy tytuł laureata uzyskali w roku rozpoczęcia studiów, a także osoby, które uzyskały w części pisemnej egzaminu maturalnego z jednego przedmiotu na poziomie rozszerzonym lub dwujęzycznym 100% punktów możliwych do zdobycia.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Czytaj więcej: NCBR: 115 mln zł na studia doktoranckie dla szkół wyższych i instytutów

Uczelnia jasno określa, na jak cel studenci będą mogli przeznaczyć wsparcie finansowe oraz na jakich zasadach będzie się to odbywało. Grant będzie realizowany przy wsparciu wybranego przez studenta opiekuna (nauczyciela akademickiego posiadającego co najmniej stopień naukowy doktora), który będzie odpowiadał za nadzór merytoryczny projektu badawczego lub edukacyjnego. Ten z kolei może obejmować:

- przygotowanie publikacji,
- wyjazdy konferencyjne,
- kwerendy biblioteczne,
- udział w warsztatach, szkoleniach i kursach,
- udział w zagranicznych akademickich szkołach letnich,
- oraz inne niewymienione wcześniej działania, pod warunkiem uzyskania akceptacji: merytorycznej – opiekuna i formalnej – Centrum Obsługi Studentów.

Na realizację grantów w roku akademickim 2017/2018 przewidziano łącznie 150 tys. zł. Wnioski konkursowe będzie można składać w Centrum Obsługi Studentów od listopada do 15 grudnia 2017 roku. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w terminie do 10 stycznia 2018 roku.

Zaś na realizację projektów studenci będą mieć czas do końca września 2018 roku, rozliczenie powinno nastąpić w ciągu dwóch tygodni od zakończenia przedsięwzięcia.

 

 

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Uniwersytet Śląski kusi najzdolniejszych maturzystów. Oferuje im granty

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA