PARTNERZY PORTALU

Uniwersytet Przyrodniczy zmniejszy emisję gazów cieplarnianych

  • Autor: PAP/JP
  • 25 sty 2023 15:53

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu przystąpił do globalnej kampanii Race to Zero, zrzeszającej miasta, regiony, przedsiębiorstwa i instytucje, które zobowiązały się do zmniejszenia o połowę emisji gazów cieplarnianych do 2030 r.

Uniwersytet Przyrodniczy zmniejszy emisję gazów cieplarnianych
Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu (fot. Tomasz Lewandowski/Wikipedia/CC BY-SA 3.0)
REKLAMA

Uniwersytet Wrocławski jest trzecią z polskich uczelni, obok Uniwersytetu Warszawskiego i Politechniki Łódzkiej, która przystąpiła do globalnej kampanii Race to Zero - przekazała w środę rzeczniczka uniwersytetu Małgorzata Moczulska. Kampania wspierana przez ONZ zrzesza miasta, regiony, przedsiębiorstwa i instytucje, które zobowiązały się do zmniejszenia o połowę emisji gazów cieplarnianych do 2030 r.

Warunkiem uczestnictwa w Race to Zero jest zdiagnozowanie sytuacji oraz opracowanie planu podejmowanych działań. "Dlatego też na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu najpierw zostanie przeprowadzona identyfikacja i inwentaryzacja elementów funkcjonowania jednostek uczelni pod kątem ich wpływu na emisję gazów cieplarnianych, a więc dwutlenku węgla i metanu. To będzie podstawa do opracowania bilansu, na podstawie którego powstanie plan działań, mający doprowadzić do stopniowego ograniczania emisji tych gazów" - powiedział dr Paweł Szyszkowski z Centrum Badawczo-Rozwojowego UPWr.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Uniwersytet Przyrodniczy zmniejszy emisję gazów cieplarnianych

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA