PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu ze statusem Uniwersytetu Europejskiego

  • Autor: PAP/AKC
  • 1 sie 2022 14:25

Decyzją Komisji Europejskiej międzynarodowe konsorcjum EU GREEN, do którego należy Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, otrzymało status Uniwersytetu Europejskiego. - To ogromny prestiż i szansa na umocnienie międzynarodowej obecności w obszarze edukacji i nauki - uważa rektor uczelni prof. Jarosław Bosy.

Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu ze statusem Uniwersytetu Europejskiego
Dla UPWr status Uniwersytetu Europejskiego to ogromny prestiż (fot. Tomasz Lewandowski)
REKLAMA
  • Uniwersytety Europejskie to sieć uczelni na terytorium Unii, które umożliwiają studentom uzyskiwanie stopni poprzez łączenie studiów w kilku krajach UE i przyczyniają się do rozwoju międzynarodowej konkurencyjności uczelni europejskich.
  • Pierwsze konsorcja wybrano w 2019 roku. Było ich 17, rok później do sieci weszły kolejne 24. W ubiegłym tygodniu Komisja Europejska ogłosiła wyniki tegorocznego naboru. Do sieci Uniwersytetów Europejskich weszło 13 polskich uczelni.
  • Sześć z nich działa już w międzynarodowych sojuszach od 2019 r., cztery przystąpiły do sojuszy kontynuujących działania od 2019, a trzy są w nowych konsorcjach. To właśnie wśród tych nowych sojuszy jest Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu.  

EU GREEN, czyli Europejska Sieć Uniwersytetów na rzecz Zrównoważonego Wzrostu, Edukacji Włączającej i Środowiska, to konsorcjum, w którego skład - poza Uniwersytetem Przyrodniczym we Wrocławiu - wchodzą: Universidad de Extremadura z Hiszpanii (lider konsorcjum), Université d'Angers z Francji, Universidade de Évora z Portugalii, szwedzki Högskolan i Gävle, South East Technological University z Irlandii, Otto von Guericke Universität Magdeburg w Niemczech, Università degli Studi di Parma we Włoszech oraz University of Oradea z Rumunii.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Zdaniem rektora Uniwersytetu Przyrodniczego prof. Jarosława Bosego, status Uniwersytetu Europejskiego dla UPWr to ogromny prestiż i szansa na umocnienie międzynarodowej obecności w obszarze edukacji i nauki. "To również duże zobowiązanie, wynikające z realizacji strategii przyjętej przez konsorcjum EU GREEN" - powiedział.

Czytaj też: Rząd zajmie się planem działań kształcenia i szkolenia zawodowego

W strategii - jak podała uczelnia - podkreśla się zrównoważony rozwój uniwersytetów, co dla dziewięciu członków konsorcjum oznacza kluczową rolę edukacji.

"UPWr poprzez wiedzę i doświadczenie swoich studentów, naukowców i absolwentów będzie ambasadorem idei zrównoważonego rozwoju szczególnie w obszarach dobrze uczelni znanych, czyli nauk rolniczych i weterynaryjnych" - podkreślają władze uczelni.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu ze statusem Uniwersytetu Europejskiego

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA