PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Uniwersytet Przyrodniczy ma własną pasiekę. To już druga

  • Autor: PAP/JP
  • 29 cze 2022 15:05

Osiem uli ma Europejska Pasieka Miejska otwarta w środę na Uniwersytecie Przyrodniczym we Wrocławiu. To już druga pasieka na tej uczelni. Liczy kilka rodzin pszczelich – a w nich znalazło się łącznie kilkaset tysięcy pszczół.

Uniwersytet Przyrodniczy ma własną pasiekę. To już druga
(fot. Shutterstock)
REKLAMA

W przesłanym przez służby prasowe uczelni komunikacie podano, że pasieka powstała w ramach projektu Europejska Pasieka Miejska (European Bee Garden), który doskonale wpisuje się w strategię uczelni i w unijną strategię na rzecz bioróżnorodności.

"Zamieszkało u nas osiem pszczelich rodzin, którym stworzyliśmy idealne warunki. Przed pasieką wysialiśmy łąkę kwietną, by nie zabrakło im pożywienia, obok mają minipark, dzięki czemu nie będzie im za gorąco, bo ule stoją w zacienionym miejscu. A dodatkowo studenci skupieni w Studenckim Kole Naukowym Pszczelarzy APIS zapewniają im stały nadzór i opiekę" - powiedział cytowany w komunikacie opiekun koła dr Paweł Migdał.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jak podano, na terenie uczelnianej pasieki w najbliższych dniach powstanie ścieżka dydaktyczna "Pszczeli Zakątek", sfinansowana przez Komisję Europejską w ramach programu Erasmus Plus z międzynarodowego projektu dydaktycznego "Beegen. Łączenie pokoleń pszczelarzy". Projekty tablic dydaktycznych opracowane zostały przez studentów Koła Naukowego APIS, a ścieżka dydaktyczna służyć będzie zarówno studentom, jak i okolicznym spacerowiczom.

""Zależało nam również, aby kampania o roli pszczół w ekosystemie trafiła do najmłodszych, dlatego zorganizowaliśmy praktyczne warsztaty dla 140 uczniów szkół podstawowych Dolnego Śląska. Liczymy, że udało ma się wzbudzić w najmłodszych nie tylko zaciekawienie światem owadów, ale uwrażliwić ich na przyrodę" - powiedziała prof. Barbara Król z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu.

Dodała, że podczas warsztatów dzieci budowały hotele dla owadów zapylających, z czego część została w ich szkołach, a 14 zainstalowano na terenie Europejskiej Pasieki Miejskiej.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Uniwersytet Przyrodniczy ma własną pasiekę. To już druga

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA