PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Uniwersytet Najlepszych pomoże większej liczbie zdolnych uczniów

Pięćdziesięcioro najzdolniejszych uczniów z Katowic, Chorzowa i Sosnowca od października będzie mogło indywidualnie rozwijać swoje zdolności pod kierunkiem naukowców z Uniwersytetu Śląskiego. Uczelnia i samorządy rozwijają projekt "Uniwersytet Najlepszych".

  • Autor: PAP/jk
  • 30 lip 2019 12:16
Uniwersytet Najlepszych pomoże większej liczbie zdolnych uczniów
Prof. Koziołek ocenił, że projekt - poprzez wzięcie odpowiedzialności za najlepszych uczniów w regionie - jest przykładem mądrej polityki miast i uczelni. (Fot. Shutterstock)
REKLAMA
  • W ubiegłym roku akademickim przeprowadzona została pierwsza edycja przedsięwzięcia, w której uczestniczyło 30 uczniów szkół z Katowic.
  • W tym roku projekt - zakładający zindywidualizowany model kształcenia, oparty na tzw. tutoringu zapewnianym przez nauczycieli akademickich - poszerzono o kolejne miasta, w których działa uczelnia: Chorzów i Sosnowiec.
  • Przedsięwzięcie wychodzi naprzeciw temu, co kulało dotąd na polskich uczelniach, czyli problemowi zainteresowania uczniem czy studentem wybitnie zdolnym. 

We wtorek umowę ws. współpracy przy "Uniwersytecie Najlepszych" podpisali prorektor ds. kształcenia i studentów katowickiej uczelni prof. Ryszard Koziołek i wiceprezydent Chorzowa Wiesław Ciężkowski.

"Najzdolniejsi uczniowie ósmych klas szkół podstawowych i szkół licealnych aplikują do programu, który polega na tym, że w porozumieniu z indywidualnym opiekunem naukowym, tutorem, taki student in spe wchodzi w uniwersytet, odbywa zajęcia na uniwersytecie, spotyka się systematycznie ze swoim tutorem i uczestniczy w specjalnych szkoleniach pozwalających mu rozwijać kompetencje w zakresie autoprezentacji, komunikowania efektów edukacyjnych czy naukowych czy aplikowania do innych programów" - wyjaśniał prof. Koziołek.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Mamy już troje czy czworo zdolnych młodych ludzi, kandydatów do programu; od września myślę, że program będzie już na tyle rozpropagowany, że znajdziemy bez problemu pozostałych uczestników" - zasygnalizował Ciężkowski.

"Ogromnie cieszę się tą inicjatywą, bo to wzbogacenie naszej już szerokiej oferty edukacyjnej. Cieszę się też dlatego, bo to program skierowany jednak do najlepszych z najlepszych - tych, którzy często własnymi siłami muszą walczyć o swoją pozycję na rynku edukacyjnym. Wsparcie Uniwersytetu Śląskiego gwarantuje jakość i ich przygotowanie do zdobycia dobrego wykształcenia" - dodał wiceprezydent Chorzowa.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Uniwersytet Najlepszych pomoże większej liczbie zdolnych uczniów

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA