Nowoczesne centrum badawczo-rozwojowe "BRaln" z 20 laboratoriami biomedycznymi powstanie na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Pracujące w nich interdyscyplinarne zespoły oraz partnerzy biznesowi mają w efektywniejszy sposób wdrażać na rynek innowacyjne pomysły i produkty.

- W ramach projektu za 63,3 mln zł rozbudowany zostanie kampus UM.
- Powstanie tam m.in. 20 nowoczesnych specjalistycznych pracowni i laboratoriów przeznaczonych dla konkretnych zespołów badawczych, a także - ogólnodostępnych.
- Tematyka prac badawczych-rozwojowych i badań przemysłowych ma dotyczyć trzech głównych obszarów: medycyny spersonalizowanej, technologii farmaceutycznych oraz zarządzania organizacyjnego i procesowego.
"To innowacyjny projekt związany z obszarem badań i rozwoju. Rozwoju Uniwersytetu Medycznego i wykorzystania jego potencjału naukowo-badawczego do tego, by łączyć go z przedsiębiorcami. Wykorzystywać do rozwoju nauki, ale jednocześnie do praktycznych wdrożeń w zakresie biomedycyny i farmacji" - powiedział marszałek woj. łódzkiego Witold Stępień podczas prezentacji projektu "BRaln", opracowanego przez medyczną uczelnię.
W ramach tego projektu za 63,3 mln zł rozbudowany zostanie kampus UM. Powstanie tam m.in. 20 nowoczesnych specjalistycznych pracowni i laboratoriów przeznaczonych dla konkretnych zespołów badawczych, a także - ogólnodostępnych.
Dr hab. Agnieszka Piastowska z UM podkreśliła, że jednym z głównych założeń przedsięwzięcia jest powoływanie nowych interdyscyplinarnych zespołów badawczych, złożonych m.in. z naukowców różnych wydziałów. Wykorzystanie ich wiedzy i nowoczesnej infrastruktury ma zwiększyć efektywność realizacji innowacyjnych pomysłów z zakresu nauk medycznych oraz wdrażania na rynek produktów.
"To kontynuacja idei rozbudowy Centrum Kliniczno-Dydaktycznego (CKD) i kumulacji wszystkich zasobów naszej wiedzy i infrastruktury w jednym obszarze. Dzięki temu skrócone zostanie przejście od pomysłu, czyli idei badań podstawowych - do sprawdzenia pomysłu na małym obiekcie, jakim jest nasz szpital i przekonania się, czy może on mieć przełożone na cały rynek" - tłumaczyła szefowa projektu "BRaln".
Tematyka prac badawczych-rozwojowych i badań przemysłowych ma dotyczyć trzech głównych obszarów: medycyny spersonalizowanej, technologii farmaceutycznych oraz zarządzania organizacyjnego i procesowego.

KOMENTARZE (0)