PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej członkiem konsorcjum Uniwersytetów Europejskich ATHENA

  • Autor: PAP/JP
  • 22 cze 2022 14:09

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie dołączył do konsorcjum Uniwersytetów Europejskich ATHENA (Advanced Technology Higher Education Network Alliance). W ramach współpracy UMCS będzie rozwijał zaawansowane technologie cyfrowe na uczelni.

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej członkiem konsorcjum Uniwersytetów Europejskich ATHENA
Rektorat UMCS (fot. Martakostrzewa/Wikipedia/CC BY-SA 4.0)
REKLAMA

Konsorcjum Uniwersytetów Europejskich działa na zasadzie współpracy instytucji szkolnictwa wyższego regionów Unii Europejskiej. Uczelnie realizują zadania na rzecz studentów, naukowców i prowadzą wspólnie programy studiów, projektów i szkoleń.

W ramach sieci ATHENA jest osiem uniwersytetów - z Portugalii, Grecji, Niemiec, Słowenii, Włoch, Francji, Litwy i Hiszpanii. Teraz do grona uczelni dołączył UMCS, który wśród polskich uczelni jest jedenastą jednostką zrzeszoną w tego typu konsorcjum.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

"Możliwość uczestnictwa w tej inicjatywie to dla UMCS ogromna szansa na rozwijanie międzynarodowego kształcenia poprzez uatrakcyjnienie programów studiów. To też rozwój badań i transferu wiedzy oraz technologii ukierunkowanych na potrzeby społeczne i uwarunkowania regionu" - przekazała rzecznik prasowa UMCS Aneta Adamska.

Podkreśliła, że współpraca z uniwersytetami z całej Europy otwiera przed studentami nowe możliwości, jak odbywanie studiów i staży na zagranicznych uczelniach, zdobywanie wspólnych dyplomów czy uzyskiwanie poświadczeń różnych kwalifikacji.

"Dla nauczycieli akademickich zaś to możliwość zbierania dobrych praktyk od partnerów zagranicznych, a także odbywania staży naukowych czy wizyt studyjnych" - dodała.

Inicjatywa ATHENA obejmie zasięgiem całą uczelnię, a z aktywności realizowanych w konsorcjum skorzystają wszyscy pracownicy UMCS.

W gronie uczelni polskich realizujących projekty w ramach innych konsorcjów Uniwersytetów Europejskich są też Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, Politechnika Poznańska, Politechnika Śląska, Politechnika Warszawska, Uniwersytet Śląski, Uniwersytet Gdański, Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Opolski i Uniwersytet Warszawski.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej członkiem konsorcjum Uniwersytetów Europejskich ATHENA

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA