×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Uniwersytet Łódzki zaproponował nowy kierunek, którego nie ma żadna inna polska uczelnia

  • Autor: PAP/PW
  • 19 paź 2019 18:00

Mowa o studiach dualnych „Produkcja teatralna i organizacja wydarzeń artystycznych”. Jest to nowy kierunek zaproponowany w tym roku przez Uniwersytet Łódzki. Studenci będą brali udział w zajęciach teoretycznych realizowanych w uczelni oraz odbywali praktyki w miejskich instytucjach kultury. - To pierwszy tego typu kierunek kształcenia w kraju - podkreślił rzecznik Uniwersytetu Łódzkiego Paweł Śpiechowicz.

Uniwersytet Łódzki zaproponował nowy kierunek, którego nie ma żadna inna polska uczelnia
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
  • Uniwersytet Łódzki to największa uczelnia badawcza w centralnej Polsce.
  • Uruchomienie kierunku było możliwe dzięki wejściu we współpracę z Wydziałem Kultury Urzędu Miasta Łodzi, który umożliwia studentom praktyki oraz staże w podległych sobie placówkach.
  • Już od pierwszego semestru studenci mają być zaangażowani w praktyczną naukę zawodu w teatrach, stowarzyszeniach, fundacjach i agencjach artystycznych.

- Program kształcenia realizowany jest w ścisłej współpracy z instytucjami kultury i kładzie silny nacisk na rozwój indywidualnych zdolności oraz zainteresowań studentów" - wyjaśniła Prodziekan Wydziału Filologicznego UŁ ds. dydaktycznych Małgorzata Leyko.

Partnerem kierunku jest Wydział Kultury Urzędu Miasta Łodzi, który umożliwia studentom praktyki oraz staże w podległych sobie placówkach. Specjalną ofertę dla żaków przygotowały m.in. EC1-Łódź Miasto Kultury, Teatr Lalek "Arlekin", Ośrodek Kultury "Górna", Miejska Galeria Sztuki, Centrum Dialogu im. M. Edelmana, Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych czy Muzeum Miasta Łodzi.

Jolanta Sławińska-Ryszka z Wydziału Kultury UMŁ zapewniła, że już od pierwszego semestru studenci będą zaangażowani w praktyczną naukę zawodu w teatrach, stowarzyszeniach, fundacjach i agencjach artystycznych; będą m.in. organizować własne wydarzenia artystyczne.

Uniwersytet Łódzki to największa uczelnia badawcza w centralnej Polsce, kształcąca specjalistów w wielu dziedzinach humanistyki, nauk społecznych i ścisłych. UŁ współpracuje z biznesem, zarówno na poziomie kadrowym, zapewniając wykwalifikowanych pracowników, jak i naukowym, oferując swoje know-how przedsiębiorstwom z różnych gałęzi gospodarki.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Uniwersytet Łódzki zaproponował nowy kierunek, którego nie ma żadna inna polska uczelnia
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA