PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Uniwersytet Łódzki zaproponował nowy kierunek, którego nie ma żadna inna polska uczelnia

  • Autor: PAP/PW
  • 19 paź 2019 18:00

Mowa o studiach dualnych „Produkcja teatralna i organizacja wydarzeń artystycznych”. Jest to nowy kierunek zaproponowany w tym roku przez Uniwersytet Łódzki. Studenci będą brali udział w zajęciach teoretycznych realizowanych w uczelni oraz odbywali praktyki w miejskich instytucjach kultury. - To pierwszy tego typu kierunek kształcenia w kraju - podkreślił rzecznik Uniwersytetu Łódzkiego Paweł Śpiechowicz.

Uniwersytet Łódzki zaproponował nowy kierunek, którego nie ma żadna inna polska uczelnia
Wydział Filologiczny Uniwersytetu Łódzkiego (fot. wikipedia.org/Darpaw/CC BY-SA 4.0)
REKLAMA
  • Uniwersytet Łódzki to największa uczelnia badawcza w centralnej Polsce.
  • Uruchomienie kierunku było możliwe dzięki wejściu we współpracę z Wydziałem Kultury Urzędu Miasta Łodzi, który umożliwia studentom praktyki oraz staże w podległych sobie placówkach.
  • Już od pierwszego semestru studenci mają być zaangażowani w praktyczną naukę zawodu w teatrach, stowarzyszeniach, fundacjach i agencjach artystycznych.

- Program kształcenia realizowany jest w ścisłej współpracy z instytucjami kultury i kładzie silny nacisk na rozwój indywidualnych zdolności oraz zainteresowań studentów" - wyjaśniła Prodziekan Wydziału Filologicznego UŁ ds. dydaktycznych Małgorzata Leyko.

Partnerem kierunku jest Wydział Kultury Urzędu Miasta Łodzi, który umożliwia studentom praktyki oraz staże w podległych sobie placówkach. Specjalną ofertę dla żaków przygotowały m.in. EC1-Łódź Miasto Kultury, Teatr Lalek "Arlekin", Ośrodek Kultury "Górna", Miejska Galeria Sztuki, Centrum Dialogu im. M. Edelmana, Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych czy Muzeum Miasta Łodzi.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jolanta Sławińska-Ryszka z Wydziału Kultury UMŁ zapewniła, że już od pierwszego semestru studenci będą zaangażowani w praktyczną naukę zawodu w teatrach, stowarzyszeniach, fundacjach i agencjach artystycznych; będą m.in. organizować własne wydarzenia artystyczne.

Uniwersytet Łódzki to największa uczelnia badawcza w centralnej Polsce, kształcąca specjalistów w wielu dziedzinach humanistyki, nauk społecznych i ścisłych. UŁ współpracuje z biznesem, zarówno na poziomie kadrowym, zapewniając wykwalifikowanych pracowników, jak i naukowym, oferując swoje know-how przedsiębiorstwom z różnych gałęzi gospodarki.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Uniwersytet Łódzki zaproponował nowy kierunek, którego nie ma żadna inna polska uczelnia

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA