Uniwersytet Łódzki uruchomi nowy kierunek studiów - bankowość i finanse cyfrowe

Będzie nowy kierunek studiów - bankowość i finanse cyfrowe. Zajęcia będą prowadzone zarówno przez kadrę naukowo-dydaktyczną uczelni, jak i specjalistów z obu firm partnerskich.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Uniwersytet Łódzki uruchomi nowy kierunek studiów - bankowość i finanse cyfrowe

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

13 kwi 2015 14:27


Innowacyjny kierunek kształcenia łączący finanse z technologiami cyfrowymi - bankowość i finanse cyfrowe - uruchomi od października Uniwersytet Łódzki. Program kształcenia powstał przy udziale firm partnerskich, których pracownicy będą też prowadzić niektóre zajęcia.

List intencyjny dot. współtworzenia nowego kierunku podpisali rektor UŁ, przedstawiciele firm partnerskich - Accenture i mBank - oraz prezydent Łodzi.

Zdaniem przedstawicieli Uniwersytetu Łódzkiego współpraca z biznesem staje się integralną częścią rozwoju uczelni. Pozwala to określić oczekiwania pracodawców i zwiększyć atrakcyjność absolwentów na rynku pracy, a sektor bankowości cyfrowej należy do jednej z najszybciej rozwijających się branż w polskiej gospodarce.

Największym atutem kierunku ma być unikatowy, interdyscyplinarny program kształcenia łączący kwalifikacje z zakresu finansów z kompetencjami cyfrowymi.

"Praktyka dowodzi, że dzisiaj osoba, która się zna na finansach, która pracuje w tej sferze, po to, żeby była skuteczna w swoich działaniach musi jednocześnie posiąść na odpowiednim poziomie wiedzę i umiejętności informatyczne" - podkreślił rektor uczelni prof. Włodzimierz Nykiel.

Studia mają mieć profil praktyczny - dominować będą zajęcia kształcące praktyczne umiejętności. Zajęcia będą prowadzone zarówno przez kadrę naukowo-dydaktyczną uczelni, jak i specjalistów z obu firm partnerskich. Na nowym kierunku studenci kształcić się będą z takich dziedzin jak: bankowość, finanse przedsiębiorstw, rynki i produkty finansowe, rachunkowość, analiza finansowa, gospodarka cyfrowa czy techniki informatyczne.

"Obie firmy wspólne z nami stworzyły program. Na starcie powiedzieli, jakich kompetencji oczekują od absolwentów i wspólnie układaliśmy plan studiów" - powiedziała PAP dyrektor Instytutu Finansów na wydziale ekonomiczno-socjologicznym UŁ Monika Marcinkowska.

Od czwartego semestru w programie pojawiają się dwie specjalności: bankowość 3.0 oraz IT w finansach. Studenci będą mieli też możliwość odbycia w firmach partnerskich, ale także w innych wybranych firmach, trzymiesięcznych płatnych praktyk po drugim roku studiów.

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.