PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Uniwersytet Łódzki uruchamia nowy kierunek studiów

  • Autor: PAP
  • 8 kwi 2017 17:09

Popularyzacja i nauczanie fizyki to nowy, unikatowy w skali kraju, kierunek studiów, który w tym roku otworzy Uniwersytet Łódzki we współpracy z potencjalnym pracodawcą dla jego przyszłych absolwentów - Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi.

Uniwersytet Łódzki uruchamia nowy kierunek studiów
Budynek Wydziału Fizyki i Informatyki Stosownej Uniwersytetu Łódzkiego (Fot. KKK2352/Wikimedia, lic. CC-BY-SA-3.0)
REKLAMA

• Na Uniwersytecie Łódzkim powstanie nowy kierunek - popularyzacja i nauczanie fizyki.

• Jednym z istotnych impulsów do jego otworzenia była zapowiedź otwarcia, w grudniu tego roku, Centrum Nauki i Techniki w kompleksie dawnej elektrociepłowni EC1 i nawiązanie współpracy między UŁ i EC1 Miasto Kultury.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Nowy kierunek powstał na Wydziale Fizyki i Informatyki Stosowanej. Pozwoli na uzyskanie kompetencji nauczyciela fizyki, ale również popularyzatora nauki. Chodzi o to, by absolwent zyskał nie tylko umiejętność nauczania, ale też przekazania w prosty i atrakcyjny sposób wyników badań naukowych. 75 proc. programu tych studiów będą stanowiły przedmioty ścisłe, a 25 proc. - społeczne, dające umiejętności tzw. miękkie - podkreślił prorektor UŁ ds. kształcenia prof. Sławomir Cieślak.

Kierunek dla 60 studentów

Na nowym kierunku przygotowano 60 miejsc. Jak przyznał Cieślak, jednym z istotnych impulsów do jego otworzenia była zapowiedź otwarcia, w grudniu tego roku, Centrum Nauki i Techniki w kompleksie dawnej elektrociepłowni EC1 i nawiązanie współpracy między UŁ i EC1 Miasto Kultury.

- Planujemy, że będzie to praktyczny, a nie ogólnoakademicki profil studiów, z bardzo rozbudowanymi praktykami m.in. dydaktycznymi. Nowością będzie aż 80 godzin praktyk realizowanych w Centrum Nauki i Techniki - dodał.

Program kierunku, który - zdaniem władz UŁ - jest unikatowy na polskim rynku edukacyjnym, uwzględnia standardy międzynarodowe dotyczące przygotowania do działań popularyzacyjnych, komunikacji naukowej oraz samego nauczania. Studentom zaproponowane zostaną innowacyjne rozwiązania. W tworzeniu programu studiów uczestniczyli pracownicy Centrum Nauki i Techniki, które dla absolwentów ma być jednym z potencjalnych pracodawców.

- Doświadczenia światowe pokazują, że nie ma dobrze funkcjonującego centrum nauki i techniki bez współpracy z lokalnymi uczelniami. Centrum Nauki i Techniki tworzyć będzie nie tylko wspaniały historyczny budynek, nie tylko bardzo atrakcyjna ekspozycja, ale o jego odbiorze będzie decydował zespół, prowadzący zwiedzających przez meandry bardzo trudnych zagadnień, związanych z przetwarzaniem energii czy elementami fizyki i chemii - zaznaczył dyrektor EC1 Łódź Miasto Kultury Błażej Moder.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Słowa kluczowe

Więcej

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Uniwersytet Łódzki uruchamia nowy kierunek studiów

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA