Uniwersytet Łódzki: Nowe kierunki studiów. Rekrutacja od maja

• Na jedenastu nowych kierunkach będą mogli kształcić się studenci Uniwersytetu Łódzkiego w roku akademickim 2016/2017.
• Ich uruchomienie zapowiedziały władze uczelni.
• Elektroniczna rejestracja na studia rozpocznie się 5 maja i potrwa do 8 lipca.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Uniwersytet Łódzki: Nowe kierunki studiów. Rekrutacja od maja

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

22 kwi 2016 10:00


"Uniwersytet Łódzki wsłuchuje się w zapotrzebowanie społeczne, co jest naszym ustawowym obowiązkiem. Poszerzamy naszą ofertę analizując rozwój rynku pracy. Powołując kierunek badamy potrzeby pracodawców, m.in. sprawdzając liczbę umów o praktykach i deklaracje zatrudniania specjalistów w danych dziedzinach. W ten sposób dostosowujemy się do ciągłych zmian" - powiedział prof. Jarosław Płuciennik, prorektor UŁ ds. programów i jakości kształcenia.

Od nowego roku akademickiego ofertę UŁ na studiach stacjonarnych I stopnia poszerzono o kierunki: dziennikarstwo międzynarodowe, filmoznawstwo, nowe media i kultura cyfrowa, kulturoznawstwo oraz niemcoznawstwo prowadzone na Wydziale Filologicznym, ekonomia miasta zrównoważonego, finanse międzynarodowe na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym oraz wojskoznawstwo na Wydziale Filozoficzno-Historycznym.

Na II stopniu zostaną uruchomione: analityka społeczna na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym, wojskoznawstwo na Wydziale Filozoficzno-Historycznym i prawo ochrony danych osobowych na Wydziale Prawa i Administracji.

Jak zaznaczył prof. Sławomir Cieślak, prorektor-elekt UŁ ds. kształcenia ostatniego z wymienionych kierunków nie było do tej pory w ofercie kształcenia innych uczelni publicznych.

"Prawo ochrony danych osobowych jest pierwszym kierunkiem zajmującym się tym tematem na wydziałach prawniczych. Nasza uczelniana jednostka była zaangażowana w tworzenie urzędu Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych. Mamy więc skąd czerpać wiedzę oraz doświadczenie. To zagadnienie jest niezwykle istotne w praktyce i te studia mogą być wizytówką Łodzi" - wyjaśnił.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.