Uniwersytet Jagielloński zorganizował happening dla maturzystów

W poniedziałek (7 maja) studenci z Uniwersytetu Jagiellońskiego czekali przed szkołami i wręczali maturzystom czterolistne koniczyny i długopisy. Przynieśli także baner z napisem "Uniwersytet Jagielloński 3-ma kciuki #misjaUJ".
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Uniwersytet Jagielloński zorganizował happening dla maturzystów

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP/AT

7 maj 2018 13:46


 • O tym, że studia to nie tylko nauka, ale i dobra zabawa, przekonywali maturzystów w poniedziałek (7 maja) w Krakowie studenci Uniwersytetu Jagiellońskiego.
 • Żacy najstarszej uczelni w kraju czekali przed szkołami i wręczali wychodzącym z egzaminu dojrzałości czterolistne koniczyny.
 • Chcieliśmy powiedzieć maturzystom, że studia to nie tylko wykłady, zajęcia, ale i fajne życie "poza", które też jednoczy - powiedziała Joanna Chodór z działu promocji UJ.

Oprócz breloczków z imitacją rośliny przynoszącej szczęście maturzyści otrzymali duże długopisy w jaskrawych barwach. Studenci UJ przynieśli także baner z napisem "Uniwersytet Jagielloński 3-ma kciuki #misjaUJ".

"UJ postanowił przekazać swoją dobrą energię, koniczynki szczęścia oraz długopisy do pisania pozostałych matur dla naszych przyszłych studentów. Składamy gratulacje uczniom, którzy wyszli dzisiaj z egzaminu z matematyki i trzymamy kciuki za pozostałe egzaminy" - powiedziała Joanna Chodór z działu promocji UJ.

Przedstawiciele różnorodnych organizacji studenckich działających na UJ czekali na maturzystów, którzy dziś pisali egzamin na poziomie podstawowym z matematyki przed pięcioma krakowskimi liceami. Były wśród nich m.in. ucharakteryzowane tancerki z Zespołu Pieśni i Tańca Słowianki, aktorzy Teatru Remedium, chóru akademickiego, Bractwa Czapki Studenckiej.

"Chcieliśmy powiedzieć maturzystom, że studia to nie tylko wykłady, zajęcia, ale i fajne życie poza, które też jednoczy" - podkreśliła Chodór. Pytana, dlaczego dzień egzaminu z matematyki UJ wybrał na happeningi, odpowiedziała, że uczelnia chciała rozweselić ten dzień maturzystom i powiedzieć, że matematyka nie jest trudna.

Chcieliśmy powiedzieć maturzystom, że studia to nie tylko wykłady, zajęcia, ale i fajne życie Chcieliśmy powiedzieć maturzystom, że studia to nie tylko wykłady, zajęcia, ale i fajne życie "poza", które też jednoczy - powiedziała Joanna Chodór z działu promocji UJ (fot.facebook.com/jagiellonian.university)

Maturzyści, którzy przed V LO w Krakowie uczestniczyli w happeningu, byli w dobrych humorach, nie kryli zadowolenia z zadań, które pojawiły się na egzaminie. "Myślę, że to był prosty egzamin. Poziom podstawowy mógł napisać każdy, bez specjalnych kompetencji" - powiedział Daniel Piotrak i dodał, że on jednak nie wybierze się na studia na UJ, bo myśli o uczelni zagranicznej.

"Dzisiejszy egzamin był dużo prostszy niż w ostatnich latach, nie przeszkodzi on w dostaniu się na studia" - oceniła z kolei Julia Stempek. Gabriela Skwarka powiedziała natomiast: "Matematyka była naprawdę bardzo prosta, zaskoczyła mnie".

Akcja UJ była połączona z promocją strony internetowej misja.uj.edu.pl oraz mediów społecznościowych uczelni.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

 • Modernizujmy armię rozsądnie. Wnioski po Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach ⬇️ @polskathetimes @EECKatowice polskatimes.pl/strefa-biznesu…
  @EECKatowice - (RT) @PZLSwidnik
 • W wiceministrem zdrowia Zbigniewem J. Królem @MinZdrowia na @EECKatowice rozmawialiśmy m.in. o zdrowiu publicznym. Po I wojnie światowej Polska była wschodnioeuropejskim liderem w tej dziedzinie #zdrowiepubliczne #EKG2018 #EEC2018 bit.ly/2kezwvf https://t.co/TL0Aq2HW8R
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Nie możemy się doczekać! 👌 @BIPolska @EECKatowice @AirVeinPoland @CerviRobotics twitter.com/MichWasowski/s…
  @EECKatowice - (RT) @Pentacomp_SI
 • Nie obawiam się o źródła finansowania inwestycji - mówi w rozmowie z portalem @wnppl Paweł Borys, prezes @Grupa_PFR pytany o to, czy mniejsze wpływy z przyszłego budżetu Unii Europejskiego będą stanowiły dla nas duży problem. Jakie ma argumenty? #EKG2018 #EEC2018 @EECKatowice https://t.co/Ar46rCsVku
  @EECKatowice - (RT) @ElzbieciakTomek
 • Czy #biotechnologia w Polsce ma szansę stać się ważnym elementem innowacyjnej gospodarki? Na to pytanie odpowiadali podczas @EECKatowice m.in. liderzy przemysłu farmaceutycznego i eksperci. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia bit.ly/2s3floz https://t.co/hd2DqreGPl
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • Joseph BenAmram, prezes MSD w regionie EURAM na @EECKatowice: rozwój biotechnologii wymaga partnerstwa między rządem, firmami krajowymi i międzynarodowymi oraz ośrodkami badawczymi. #EEC2018 #EKG2018 @rynekzdrowia rynekzdrowia.pl/Farmacja/Biote… https://t.co/4jWpURT8yi
  @EECKatowice - (RT) @wojciech_kuta
 • MT @PwCCEE: twitter.com/PwCCEE/status/… The 10th @EECKatowice, the largest economic event in #CEE with 150 insp...
  @EECKatowice - (RT) @amitabhrjha
 • Kto może w unijnych negocjacjach nad budżetem czuć się wygranym? Jak to możliwe, że mamy więcej, ale mniej? W "Rządowej ławie" na pytania @adam_sierak odpowiada Jerzy @JerzyKwiecinski z @MIR_GOV_PL. Serdecznie polecamy całą rozmowę 👉👉👉 bit.ly/2rZ21k6 https://t.co/yQNOLL2YP2
  @EECKatowice - (RT) @wnppl
 • EKG 2018 w Katowicach. Kongres pełen wyzwań @se_pl @EECKatowice superbiz.se.pl/wiadomosci-biz…
  @EECKatowice - (RT) @SuperbizPL
 • We are pleased that once again our Warsaw team could be part of @EECKatowice. This year we supported two of our amazing clients @INGBankSlaski and @_PKEE_ in setting up the exhibition, filming, tweeting, taking pictures, and of course a lot of networking and fun. #work #Katowice https://t.co/9zvLpCf52O
  @EECKatowice - (RT) @AvenewMedia
Pobierz aplikację EEC

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.