×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Uniwersytet Jagielloński zamyka 27 kierunków i specjalności

  • Autor: PAP/JS
  • 23 maj 2017 21:29

W roku akademickim 2017/18 Uniwersytet Jagielloński w Krakowie zamknie 27 kierunków i specjalności, a otworzy 14 nowych – wynika z informacji podanych przez uczelnię.

Uniwersytet Jagielloński zamyka 27 kierunków i specjalności
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 23 września 2022
REKLAMA
Europejski Kongres Gospodarczy
Trwa rejestracja uczestników na nasz tegoroczny Europejski Kongres Gospodarczy. Zapraszamy! Udział możecie potwierdzić pod tym linkiem.

„Co roku zamykamy pewne kierunki, by w ich miejsce utworzyć nowe” – powiedział Tadeusz Dębowski z działu rekrutacji UJ.

Dębowski wyjaśnił także, że zamykane są przede wszystkim studia niestacjonarne. "Jeśli widzimy, że nie ma kandydatów, to zamykamy poszczególne kierunki. Nasze decyzje wynikają też z analiz rynku pracy" - stwierdził.

Jak dodał, zmniejszająca się liczba kierunków i specjalności jest trendem utrzymującym się w Polsce od kilku lat. "Uniwersytet Jagielloński nie odczuwa niżu demograficznego na studiach stacjonarnych. Prestiż uczelni nieustannie przyciąga wielu kandydatów" - podkreślił przedstawiciel działu rekrutacji UJ.

Niektóre kierunki po kilku latach bywają reaktywowane - tak jest w tym roku np. z dziennikarstwem II stopnia w trybie niestacjonarnym.

W nadchodzącym roku akademickim kandydaci na studiach I stopnia będą mieli do wyboru nowe kierunki i specjalności: Azja Centralna; Azja Południowo-Wschodnia; zarządzanie publiczne; rosjoznawstwo; European politics and society in a global context; studies in Central and Eastern Europe: histories, cultures and societies.

Wśród nowych studiów II stopnia są: sinologia, logopedia, retoryka stosowana, nauczanie maszynowe, migracje międzynarodowe, ochrona dóbr kultury, filologia angielska z językiem niemieckim.

Nowym kierunkiem, uruchamianym zarówno na studiach I, jak i II stopnia, jest filologia ukraińska z językiem rosyjskim.

Wśród zamykanych studiów I stopnia są m.in. amerykanistyka, filologia w zakresie języka hiszpańskiego; na II stopniu nie będzie już m.in. zarządzania kulturą, zarządzenia mediami, pedagogiki resocjalizacyjnej. Wszystkie to studia niestacjonarne.

Łącznie w roku akademicki 2017/2018 studenci będą mogli na UJ studiować na 282 kierunkach i specjalnościach - to o kilkanaście mniej niż w tym roku akademickim.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Uniwersytet Jagielloński zamyka 27 kierunków i specjalności

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA