×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza pomoże uczyć uchodźców polskiego

  • Autor: PAP/JP
  • 7 mar 2022 12:46

Jak podchodzić do swojego języka ojczystego jako do języka obcego, czego i w jakiej kolejności uczyć migrantów z Ukrainy, skąd czerpać materiały i jak rozwijać swoje kompetencje jako lektora – to tematy nieodpłatnych kursów online, organizowanych przez Studium Jezyka i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców UAM w Poznaniu.

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza pomoże uczyć uchodźców polskiego
Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (fot. Krzysztof Duda/Wikipedia/CC BY-SA 3.0)
REKLAMA
  • Nieodpłatne szkolenia i warsztaty dla osób, które mają niewielkie doświadczenie w nauczaniu języka polskiego, a w najbliższym czasie podejmą pracę z cudzoziemcami, odbędą się na platformie Teams.
  • Zajęcia są nieodpłatne. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń
  • Organizuje je Studium Języka i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców, będące częścią Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

"Za chwilę do polskich szkół zaczną uczęszczać dzieci z doświadczeniem migracyjnym, które trafią pod opiekę nauczycieli pełnych troski i dobrej woli, nie zawsze jednak wyposażonych w kompetencje potrzebne w pracy z uczniem obcojęzycznym. Trudno w przyspieszonym tempie zdobyć umiejętności potrzebne w takiej pracy i pozyskać odpowiednie narzędzia" - zwracają uwagę organizatorzy kursów na profilu FB.

Nieodpłatne szkolenia i warsztaty dla osób, które mają niewielkie doświadczenie w nauczaniu języka polskiego, a w najbliższym czasie podejmą pracę z cudzoziemcami, odbędą się na platformie Teams. Organizuje je Studium Języka i Kultury Polskiej dla Cudzoziemców, będące częścią Instytutu Filologii Polskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

We wtorek 15 marca (g. 17.30-19.15) zaplanowano szkolenie "Praca na lektoracie polskiego - praktyczne wskazówki". Jest ono adresowane jest głównie do osób, nie będących profesjonalnymi lektorami. Prowadząca wskaże, na co zwrócić szczególną uwagę podczas lekcji, czego unikać, co się sprawdza, a co utrudnia i spowalnia proces przyswajania języka polskiego w grupach osób ukraińskojęzycznych. Będą to praktyczne wskazówki, dotyczące między innymi prezentacji materiału, nauczania leksyki, gramatyki i organizacji pracy uczniów na lektoracie. Zapisy - na stronie: https://forms.office.com/r/vB2A4Szm9x

W czwartek 17 marca (g. 17.00-18.30) odbędzie się warsztat "Trudności językowe Słowian uczących się polskiego", poświęcony specyfice nauczania języka polskiego osób słowiańskojęzycznych. Omówione zostaną najczęstsze błędy językowe tej grupy uczących się oraz wskazane zostaną obszary, na które nauczyciel powinien zwrócić szczególną uwagę. Spotkanie będzie miało charakter praktyczny. Uczestnicy przyjrzą się konkretnym wypowiedziom i pracom studentów oraz pomocom dydaktycznym, które są skierowane do Słowian. Zapisy - na stronie https://forms.office.com/r/KhQ0Hc6qUz

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Uniwersytet im. Adama Mickiewicza pomoże uczyć uchodźców polskiego
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA