PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie będzie miał nowy budynek za 120 mln zł

Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie, który za trzy lata skończy 100 lat, będzie miał nowy, jubileuszowy budynek dydaktyczno-konferencyjny. Uczelnia ogłosiła konkurs na koncepcję obiektu. Szacunkowy, wstępny koszt realizacji inwestycji to ok. 120 mln zł.

  • Autor: PAP/JP
  • 23 lut 2022 12:25
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie będzie miał nowy budynek za 120 mln zł
Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie (Fot. UEK)
REKLAMA
  • Budynek powstanie na terenie kampusu Uniwersytetu Ekonomicznego (UEK). Władze uczelni liczą, że obiekt będzie gotowy za dwa, trzy lata.
  • Jubileuszowy budynek będzie pełnić funkcje przede wszystkim dydaktyczne. W obiekcie ma się znaleźć aula z amfiteatralnym układem siedzeń na ok. 500-600 osób.
  • Według wstępnych szacunków całościowy koszt inwestycji to ok. 120 mln zł. Część środków uczelnia ma z obligacji. Pozostałe fundusze będzie starała się pozyskać ze środków europejskich.

"Chcemy, żeby nowy budynek był ważną częścią tkanki miejskiej, wpisywał się w krajobraz miejski, żeby podnosił walory tego miasta, by był dobitnym znakiem tego, że Kraków dynamicznie, ale w sposób racjonalny, dobrze określony i estetycznie wartościowo się rozwija. (…) To ma być perełka na mapie uczelni krakowskich. Nowoczesny, ekologiczny, a zarazem ekonomicznie przeprowadzona inwestycja" - powiedział na konferencji prasowej w środę rektor UEK dr hab. Stanisław Mazur.

Dyrektor Departamentu Zasobów i Rozwoju UEK dr Krzysztof Głuc podkreślił, że uczelnia chciałaby, żeby nowy budynek łączył historię z nowoczesnością. Jak zaznaczył, teren kampusu UEK jest pod opieką konserwatora zabytków. "To będzie inwestycja związana ze stuleciem uczelni, ale równocześnie będzie spojrzeniem na nowe stulecie" - mówił dyrektor. Zapowiedział również, że obiekt ma być "maksymalnie ekologiczny".

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Współorganizatorem konkursu na koncepcję nowego budynku jest Stowarzyszenie Architektów Polskich, oddział Kraków. Jak podkreślił prezes oddziału Marek Kaszyński, w jury zasiądą specjaliści najwyższej klasy. Dziewięcioosobowemu składowi będzie przewodniczył architekt Zbigniew Maćków. Konkurs ma być dwuetapowy. Termin składania wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie upływa 11 marca. Rozstrzygnięcie i ogłoszenie wyników nastąpi do 9 września.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie będzie miał nowy budynek za 120 mln zł

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA