PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach zainaugurował nowy rok akademicki

  • Autor: PAP/KDS
  • 6 paź 2022 18:28

Jedna z najstarszych uczelni na Górnym Śląsku – Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach - zainaugurował w czwartek nowy rok akademicki. Podczas uroczystości nadano godność doktora honoris causa ekonomiście prof. Bogdanowi Nogalskiemu.

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach zainaugurował nowy rok akademicki
Ważnym punktem inauguracji była uroczystość promocji prof. Bogdana Nogalskiego na doktora honoris causa Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. (fot. UE w Katowicach)
REKLAMA

Rektor uczelni prof. Celina M. Olszak oceniła, że ostatnie lata były wyjątkowo trudne dla całej społeczności uniwersytetu. "Przyszło nam zmagać się z ogromnymi wyzwaniami takimi jak: pandemia, okrutna wojna w Ukrainie, czy też eskalujący kryzys energetyczny i gospodarczy. Ograniczona możliwość spotykania się, a także prowadzenie zajęć w trybie online utrudniało integrowanie się oraz wywierało niekorzystny wpływ na kształtowanie się relacji międzyludzkich" - zauważyła.

"Pomimo tych wielu przeciwności, wykazaliśmy wyjątkowo dużo empatii, nie poszliśmy +na skróty+ i nie kierowaliśmy się stereotypami. Uwierzyliśmy przede wszystkim w swoją wewnętrzną moc, a także w siłę nauki. Przekonaliśmy się, że to dzięki nauce i nowym kompetencjom możemy zmieniać nie tylko siebie, ale także nasze miasto, region oraz cały kraj" - dodała.

Ważnym punktem inauguracji była uroczystość promocji prof. Bogdana Nogalskiego na doktora honoris causa Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Laudację na jego cześć wygłosił dziekan Wydziału Zarządzania UE prof. Wojciech Dyduch.

Czytaj więcej: Zamiast kilku lat studiów, intensywny kurs. Tak będzie wyglądać przyszłość nauki

Bogdan Nogalski jest polskim ekonomistą, profesorem w dziedzinie organizacji zarządzania, związanym z Wyższą Szkołą Bankową w Gdańsku. Jest jednym z najwybitniejszych przedstawicieli nauk o zarządzaniu i jakości oraz autorem uznanych dzieł naukowych i cenionym badaczem. Specjalizuje się w tematyce zarządzania strategicznego, zarządzania organizacjami wielopodmiotowymi oraz doskonalenia organizacji, jest także ekspertem z zakresu funkcjonowania holdingów i grup kapitałowych. Prof. Nogalski wygłosił podczas uroczystości wykład inauguracyjny pt. "Zarządzanie w dobie sztucznej inteligencji".

Podczas czwartkowej uroczystości miała też miejsce uroczysta immatrykulacja oraz oficjalne wręczenie powołań członkom Konwentu Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Konwent jest ciałem opiniodawczo-doradczym rektora w zakresie rozwoju uczelni, a w jego skład wchodzą: rektorzy, prorektorzy oraz przedstawiciele podmiotów otoczenia społeczno-gospodarczego uniwersytetu, powoływani przez rektora.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach zainaugurował nowy rok akademicki

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA