Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu ustalił organizację kształcenia w roku akademickim 2020/2021. Większość zajęć będzie prowadzona zdalnie.

Rok akademicki zostanie zainaugurowany 1 października w auli UAM z ograniczoną liczbą gości i udziałem członków senatu Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Wydarzenie będzie transmitowane przez Studio Filmowe UAM i dostępne dla wszystkich zainteresowanych online.
Zajęcia na UAM rozpoczną się 15 października ze względu na konieczność wydłużenia rekrutacji z powodu późniejszego niż zwykle ogłoszenia wyników tegorocznej matury oraz z powodu przedłużenia roku akademickiego 2019/2020. Co do zasady, zajęcia odbywać się będą zdalnie, informuje biuro prasowe UAM. Ich część jednak (ze względu na etap kształcenia lub specyfikę) odbywać się będzie mogła w budynkach uczelni. Decydować o tym będą kierujący procesem kształcenia, czyli w większości przypadków – dziekani.
Przygotowywane jest zarządzenie określające zasady pracy badawczej. Będzie to powiązane na pewno ze specyfiką badań w ramach dyscyplin, informuje kończący swoja kadencje prof. UAM dr hab. Andrzej Lesicki, rektor UAM.
"W świetle obecnej sytuacji pandemicznej należy liczyć się z wykonywaniem pracy w sposób zdalny, natomiast dostęp do infrastruktury laboratoryjnej określać będą dziekani poszczególnych wydziałów, zachowując odpowiedni reżim sanitarny oraz uwzględniając decyzje, zalecenie i wytyczne organów Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Zasady pracy pracowników niebędących nauczycielami akademickimi będą dopuszczały możliwość uzyskania zgody na pracę zdalną w uzasadnionych przypadkach. Wykonywanie pracy w miejscu pracy będzie objęte reżimem sanitarnym także uwzględniającym aktualne przepisy i wytyczne PIS", czytamy na stronach UAM.
Zakładam, że określeniu zasad pracy pracowników Uniwersytetu przede wszystkim będzie nadal przyświecać troska o ich zdrowie, a także zdrowie ich bliskich przebywających w jednym gospodarstwie domowym, podkreśla rektor poznańskiej uczelni.
czytaj też: Włochy: Na uczelniach zajęcia tradycyjne w połączeniu z nauczaniem zdalnym


KOMENTARZE (0)