PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

UMP i ZMP apelują do ministra zdrowia o możliwość przejścia szkół na pracę zdalną lub hybrydową

  • Autor: PAP/RAF
  • 10 paź 2020 21:23

Unia Metropolii Polskich i Związek Miast Polskich zaapelowały do ministra zdrowia o podjęcie decyzji, by szkoły miały możliwość przejścia na pracę w trybie zdalnym lub hybrydowym. Argumentują to coraz większą liczbą zakażeń koronawirusem wśród społeczności szkolnej.

UMP i ZMP apelują do ministra zdrowia o możliwość przejścia szkół na pracę zdalną lub hybrydową
(Fot. Shutterstock)
REKLAMA

We wspólnym apelu Unia Metropolii Polskich i Związek Miast Polskich zwróciły się do ministra zdrowia Adama Niedzielskiego "o jasne i jednoznaczne decyzje oraz przepisy sanitarne".

- Apelujemy do pana ministra o pilną, odpowiedzialną i jednoznaczną zmianę przepisów. Obecny wzrost zachorowań oraz objęcie całego terenu Polski strefą żółtą stanowi - naszym zdaniem - wystarczającą przesłankę do wydania przez Ministra Zdrowia i Głównego Inspektora Sanitarnego decyzji o możliwości przejścia na pracę w trybie zdalnym lub hybrydowym dla każdej szkoły - napisały organizacje we wspólnym piśmie.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Powiatowi inspektorzy sanitarni zwracają nam uwagę, że przy obecnym stanie prawnym, nie mają możliwości wyrażenia zgody na zmianę organizacji pracy szkół, jeśli jedynym argumentem dyrektora szkoły jest profilaktyka, czyli chęć zapobieżenia ewentualnym zakażeniom. Dyrektorzy, którzy zwracali się o pozytywną opinię dla zastosowania modelu hybrydowego - część uczniów pozostaje w szkole a część uczy się w trybie zdalnym - dostawali decyzje odmowne - wskazali samorządowcy w swoim piśmie.

Czytaj też: Pleśniar, CEO People: Pracownicy i pracodawcy zrozumieli, że grają do jednej bramki

Podano też przykład z Katowic, gdzie miejscowy sanepid zwrócił uwagę, że jeśli przyczyną zawieszenia zajęć jest sytuacja epidemiologiczna w powiecie, to decyzję taką podejmuje zespół zarządzania kryzysowego a nie dyrektor. Unia i Związek stwierdziły też, że Ministerstwo Edukacji "enigmatycznie" wymienia, iż sanepid może wydać decyzję o innej formie nauczania w szkołach, jeśli wskazuje na to lokalna sytuacja epidemiologiczna.

Według piątkowych danych resortu zdrowia badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 4739 osób. Jest to najwyższy dzienny bilans od początku epidemii. Zmarły 52 osoby.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: UMP i ZMP apelują do ministra zdrowia o możliwość przejścia szkół na pracę zdalną lub hybrydową

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA