PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Ukraińskich studentki dostaną stypendia. Pomoże Intel

  • Autor: PAP/JP
  • 19 sie 2022 20:21

Do pochodzących z Ukrainy studentek oraz doktorantek kształcących się na polskich uczelniach technicznych i absolwentek liceum, rozpoczynających studia w obszarze technologii, inżynierii i matematyki skierowany jest program stypendialny New Technologies for Women – Ukraine. Nabór trwa do 10 września.

Ukraińskich studentki dostaną stypendia. Pomoże Intel
Na program składa się 10-miesięczne stypendium w wysokości 2 000 zł brutto miesięcznie (fot. Shutterstock)
REKLAMA

Jest to program Fundacji Edukacyjnej Perspektywy i firmy Intel na rzecz zwiększenia udziału kobiet w branży nowych technologii.

Program skierowany jest do kształcących się na terenie Polski ukraińskich studentek, doktorantek i absolwentek szkół średnich (rozpoczynających jesienią 2022 r. studia techniczne), które z powodu trwającej na Ukrainie wojny znajdują się w trudnej sytuacji życiowej.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Jak przekazała Fundacja Edukacyjna Perspektywy, zgłoszenia za pośrednictwem strony https://www.stypendiadladziewczyn.pl/ukraine/application-form/trwają potrwają do 10 września br.

Na program składa się 10-miesięczne stypendium w wysokości 2 000 zł brutto miesięcznie (łącznie 20.000 PLN brutto wypłacane jednorazowo) na pokrycie kosztów edukacji i rozwoju. W jego ramach są też warsztaty z umiejętności technicznych i miękkich z ekspertami Intel Technology Poland, sesje doradztwa zawodowego oraz udział w mentoringowym Programie Buddies. Laureatki będą mogły też bezpłatnie wziąć udział w Perspektywy Women in Tech 2023 - największym w Europie i Azji wydarzeniu dla kobiet działających w obszarze STEM (nauki, technologii, inżynierii i matematyki).

Kandydatki powinny znać język angielski w stopniu komunikatywnym, posiadać status studentki lub doktorantki przez cały następny rok akademicki. Należy dołączyć zaświadczenie z uczelni potwierdzające status studentki lub doktorantki.

Rekrutacja do programu New Technologies for Women - Ukraine jest dwuetapowa. Przyjmowanie wniosków i ich weryfikacja formalna potrwa do 10 września. Drugi etap potrwa do 20 października. Wówczas wyłonionych zostanie 50 laureatek.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (1)

Do artykułu: Ukraińskich studentki dostaną stypendia. Pomoże Intel

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
  • Zeghar 2022-08-20 12:58:44

    Wymagania tego programu noszą znamiona dyskryminacji ze względu na płeć i narodowość. Mam nadzieję, że odpowiednie organy się tym zajmą.

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA