×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Ukraińscy naukowcy będą mogli kontynuować pracę w Polsce

  • Autor: PAP/JP
  • 28 mar 2022 16:37

Narodowe Centrum Nauki rozpoczyna nabór wniosków w specjalnym programie dla badaczek i badaczy z Ukrainy. Naukowcy uciekający przed wojną będą mogli kontynuować pracę w polskich ośrodkach. Od 28 marca wnioski mogą składać uczelnie i jednostki naukowe - informuje NCN.

Ukraińscy naukowcy będą mogli kontynuować pracę w Polsce
Narodowe Centrum Nauki rozpoczyna nabór wniosków w specjalnym programie dla badaczek i badaczy z Ukrainy (fot. CDC/Unsplash)
REKLAMA

Program skierowany jest do Ukrainek i Ukraińców oraz innych naukowców, bez względu na obywatelstwo, którzy schronili się lub schronią w Polsce po agresji Rosji na Ukrainę. NCN sfinansuje ich roczny pobyt w polskich jednostkach akademickich i naukowych - zapewni środki na wynagrodzenia oraz na badania dla około 50 osób.

O dofinansowanie można ubiegać się w związku z zatrudnieniem osób, które mają co najmniej stopień doktora (w systemie ukraińskim kandydat nauk/Candidate of Science) i przed wybuchem wojny pracowały na ukraińskich uczelniach oraz w innych ośrodkach naukowych. Jednostki naukowe uczestniczące w programie muszą zapewnić goszczonym badaczom opiekunów, którzy są specjalistami w tej samej lub pokrewnej dyscyplinie naukowej.

Podania przygotowane przez jednostki naukowe wraz z CV kandydatów będą przyjmowane przez system ePUAP. Do składania wniosków uprawnione są uczelnie i inne jednostki naukowe. Wnioski będą oceniać koordynatorzy dyscyplin NCN, a ostateczną decyzję podejmie dyrektor Centrum. NCN zapewnia na swojej stronie internetowej, że procedura składania i oceny wniosków w konkursie jest maksymalnie uproszczona i szybka. Także formalności związane z rozliczeniem przekazanych środków będą ograniczone do minimum.

Program obejmuje badania podstawowe i stosowane. Jego budżet wynosi 6 mln złotych. Jest realizowany jako zadanie zlecone Ministerstwa Edukacji i Nauki.

NCN zachęca laureatów grantów do zatrudniania badaczy z Ukrainy w obecnie realizowanych projektach. Więcej informacji na ten temat dostępnych jest na stronie:

https://www.ncn.gov.pl/dla-ukrainy

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Ukraińscy naukowcy będą mogli kontynuować pracę w Polsce

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA