Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych nauczą się etyki biznesu

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach oferuje szkołom ponadgimnazjalnym swój autorski program - Ekonomia dla Liceum i Technikum (ELiT). Chodzi o popularyzowanie wiedzy i budowanie świadomości ekonomicznej wśród młodzieży.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Uczniowie szkół ponadgimnazjalnych nauczą się etyki biznesu

PODZIEL SIĘ


Autor: PAP

18 lut 2016 19:47


Zainteresowana młodzież może zapisywać się do programu przez stronę internetową uczelni - ue.katowice.pl/elit - do 7 marca.

Rzecznik Uniwersytetu Ekonomicznego Marek Kiczka wyjaśnia, że zajęcia prowadzone będą w kampusie przez wykładowców uniwersyteckich oraz zaprzyjaźnionych specjalistów.

- Uczniowie będą mogli wziąć udział w dwóch blokach zajęciowych. Pierwszy z nich obejmuje zagadnienia z matematyki, ekonometrii, czy statystyki a drugi - spotkania poświęcone różnorodnym tematom ogólnoekonomicznych, na przykład z przedsiębiorczości, czy marketingu - powiedział PAP Kiczka i dodał, że na zakończenie odbędzie się "spotkanie z praktykiem".

Program ELiT jest jak zaznaczył zarówno sposobem na zaprzyjaźnienie się młodzieży z tematami ekonomicznymi, ale również z uczelnią. - Zajęcia organizujemy im po to, aby zaznajomili się z uczelnią, poznali środowisko akademickie i poszerzyli swoją wiedzę w tematach ekonomicznych, co w obecnych czasach jest niezwykle przydatne. Tym sposobem chcemy ich też zachęcić do studiowania ekonomii - dodał.

Uniwersytet Ekonomiczny to jedna z najstarszych uczelni na Górnym Śląsku. Od października na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych kształci się tam ponad 11 tys. studentów.

Uczelnię tworzy pięć wydziałów - ekonomii, finansów i ubezpieczeń, informatyki i komunikacji, zarządzania oraz otwarty we wrześniu 2015 roku w Rybniku - wydział biznesu, finansów i administracji. Na nowym wydziale uruchomiono kierunek o profilu praktycznym - finanse i rachunkowość z dwoma specjalnościami - rachunkowość małych i średnich przedsiębiorstw (rachunkowość MSP) oraz inwestycje przedsiębiorstw i gospodarstw domowych (inwestycje PGD). Wśród innych nowych specjalności na wydziałach znalazły się m.in. controlling, menedżer bankowy i specjalista bankowy, menedżer w administracji publicznej. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.