PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu

Uczniowie prowadzą wirtualny biznes. Chcą zostać przedsiębiorcami

  • jk
  • 5 wrz 2022 17:17

Uczniowie 30 zachodniopomorskich szkół ponadpodstawowych uczą się przedsiębiorczości za pomocą gier online na nowoczesnej platformie edukacyjnej. Mogą prowadzić własny, wirtualny biznes - hotel, biuro podróży, agencję eventową, salon fryzjerski, warsztat samochodowy.

Uczniowie prowadzą wirtualny biznes. Chcą zostać przedsiębiorcami
Kandydaci na przedsiębiorców będą korzystać z Branżowych Symulacji Biznesowych (Fot. mat. pras.)
REKLAMA

Kandydaci na przedsiębiorców będą korzystać z Branżowych Symulacji Biznesowych. Dzięki temu mogą prowadzić wirtualny biznes - hotel, biuro podróży, agencję eventową, salon fryzjerski, warsztat samochodowy. Zakładają firmę, kupują urządzenia, przygotowują ofertę, szukają klientów, ustalają ceny, zatrudniają pracowników.

Czytaj też: Ogromne zainteresowanie kierunkami technicznymi. Miasto zwiększyło liczbę miejsc

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Podczas takich lekcji przedsiębiorczości mają możliwość podejmowania realistycznych decyzji biznesowych, zdobycia bardzo cennej wiedzy i umiejętności - podkreśla marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz. - W projekcie realizowanym przez nasze Centrum Inicjatyw Gospodarczych uczestniczy już 30 szkół z całego województwa. Sześć zgłosiło się w ubiegłym roku, teraz dołączyły kolejne 24. W każdej placówce nawet 120 uczniów i grupy nauczycieli - wyjaśnia marszałek.

Wirtualny biznes – realne kompetencje

Nauka biznesu w wirtualnej rzeczywistości odbywa się m.in. podczas lekcji przedmiotów zawodowych. Grupy uczniów wcielają się rolę prowadzących firmy produkcyjne lub usługowe.

Platforma edukacyjna jest dostępna online, wykorzystuje mechanizmy grywalizacji i ma za zadanie zaangażować młodzież w rozgrywkę toczącą się w doskonale odwzorowanych warunkach rynkowych. To pierwszy krok w kierunku własnej działalności gospodarczej.

Nauczyciele jako mentorzy biznesu

Dodatkowo organizowane są szkolenia certyfikujące dla nauczycieli - z każdej szkoły kurs i egzamin ma przejść co najmniej trzech pedagogów. Podczas warsztatów z ekspertami zdobędą nowe umiejętności, rozszerzą wiedzę techniczną z zakresu obsługi narzędzia, a także wiedzę dotyczącą prawidłowej oceny działań i postępów uczniów.

Czytaj też: Chcą przyciągnąć specjalistów na Warmię i Mazury

Składa się na nią nie tylko wynik finansowy wirtualnego przedsiębiorstwa, ale także zadowolenie jego klientów i pracowników, rozwój, a nawet poziom zadłużenia. Po zaliczeniu dwóch etapów szkoleń oraz zdaniu egzaminu - nauczyciele otrzymają Certyfikat Trenera Branżowych Symulacji Biznesowych REVAS.

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Uczniowie prowadzą wirtualny biznes. Chcą zostać przedsiębiorcami

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA