PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu

Uczniowie dostali więcej czasu na dostarczenie do szkół zaświadczenia od lekarza medycyny pracy

Kuratorium Oświaty w Katowicach oraz Kuratorium Oświaty w Poznaniu podjęły decyzje o wydłużeniu terminu dostarczenia przez kandydatów do techników i szkół branżowych zaświadczenia wystawianego przez lekarza medycyny pracy. Termin ten upływał dziś, czyli w środę 24 lipca.

  • Katarzyna Domagała-Szymonek
    KDS
  • 24 lip 2019 13:14
Uczniowie dostali więcej czasu na dostarczenie do szkół zaświadczenia od lekarza medycyny pracy
Kolejki do lekarzy medycyny pracy ustawiały się nie tylko w Sosnowcu. (fot. Facebook/Łukasz Litewka)
REKLAMA
  • W zeszłym tygodniu media obiegła informacja o absolwentach szkół podstawowych i branżowych, którzy utknęli w długich kolejkach do lekarzy medycyny pracy.
  • Wydawane przez nich zaświadczenie wymagane jest do zakończenia rekrutacji do tych typów szkół. 
  • Termin na złożenie dokumentu w szkołach miał minąć 24 lipca, jednak Śląska Kurator Oświaty poinformowała, że w związku z występującym problemem, wydłużyła ten czas.

Jak poinformowało Kuratorium Oświaty w Katowicach, w przypadku, gdy wykonanie badań i dostarczenie zaświadczeń lekarskich nie będzie możliwe w terminie wskazanym w harmonogramie rekrutacji, czyli do 24 lipca, do godz. 11, kandydaci lub ich rodzice czy opiekunowie prawni powinni złożyć oświadczenie informujące o braku możliwości jego przedłożenia w terminie (z podaniem daty badania) do komisji rekrutacyjnej w szkole, do której zostali zakwalifikowani najpóźniej do 24 lipca do godz. 11.00. 

- Po uzyskaniu zaświadczenia o braku przeciwwskazań do podjęcia praktycznej nauki zawodu, kandydaci są zobowiązani do jego niezwłocznego dostarczenia do szkoły. Kandydaci, którzy nie zostaną przyjęci do szkoły z wyżej wymienionych powodów podlegać będą procedurze odwoławczej zgodnej z art. 20zc ust. 6-9 ustawy o systemie oświaty (Dz.U. z 2016r. poz. 1943 ze zm.) lub art. 158 ust. 6-9 ustawy prawo oświatowe (t.j. Dz. U. z 2019r. poz. 1148.). Komisje rekrutacyjne będą przyjmować tych kandydatów w pierwszej kolejności - informują przedstawiciele kuratorium.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Ponadto młodzi ludzie kierowani byli do innych placówek, w których mogli wykonać wymagane badania.

Kuratorium informuje również, że cały czas monitoruje sytuację. Ocenia ją jako dobrą. - Po sprawdzeniu w losowo wybranych dużych szkołach okazało się, że już w godzinach dopołudniowych 23 lipca, zdecydowana większość kandydatów dostarczyła zaświadczenia, np. w Zespole Szkół Elektronicznych i Informatycznych w Sosnowcu na łączną liczbą 440 kandydatów do technikum zaświadczenia dostarczyło 369 uczniów, a więc ok. 84 proc.. Można spodziewać się, że wszyscy kandydaci przyniosą zaświadczenia, zwłaszcza, że w tym tygodniu sytuacja w Sosnowcu znacząco się poprawiła - informuje Anna Kij z Kuratorium Oświaty w Katowicach.

Kolejki bez końca

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Uczniowie dostali więcej czasu na dostarczenie do szkół zaświadczenia od lekarza medycyny pracy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA