PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Uczelnie zawodowe dostaną więcej pieniędzy

  • Autor: PAP/JP
  • 27 cze 2022 13:44

O 136 mln zł minister edukacji i nauki zwiększa subwencję na rok 2022 dla publicznych uczelni zawodowych. Pieniądze te pozwolą na rozwój wyższego szkolnictwa zawodowego w różnych regionach Polski. Wsparcie otrzymają 34 uczelnie – poinformowało w poniedziałek Ministerstwo Edukacji i Nauki.

Uczelnie zawodowe dostaną więcej pieniędzy
O 136 mln zł minister edukacji i nauki zwiększa subwencję na rok 2022 dla publicznych uczelni zawodowych (fot. Shutterstock)
REKLAMA

MEiN zwiększa subwencję na rok 2022 dla publicznych uczelni zawodowych oraz niepublicznej uczelni zawodowej prowadzonej przez Kościół. Wsparcie na łączną kwotę 136 mln otrzymają 34 uczelnie z całego kraju. Pieniądze te będą przeznaczone na rozwój wyższego szkolnictwa zawodowego, zgodnie z potrzebami poszczególnych uczelni - czytamy w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej MEiN.

Jego autorzy poinformowali, że największe wsparcie finansowe otrzyma Akademia Nauk Stosowanych w Tarnowie (10 142 900 zł). Ponad 8 mln zł trafi do Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu (8 025 500 zł), a ponad 7 mln zł do Państwowej Wyższej Szkoły Techniczno-Ekonomicznej im. ks. Bronisława Markiewicza w Jarosławiu (7 045 400 zł). 247 tys. zł otrzyma Prawosławne Seminarium Duchowne w Warszawie.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Uczelnie zawodowe dostaną więcej pieniędzy

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA