×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Uczelnie rezygnują z juwenaliów przez wojnę na Ukrainie

  • Autor: PAP/JP
  • Opublikowano: 15 kwi 2022 13:46

Pierwsze uczelnie w Lublinie rezygnują z majowych juwenaliów z powodu sytuacji na Ukrainie. Samorządy studenckie jednocześnie zaznaczają, że zamierzają na mniejszą skalę organizować wydarzenia kulturalne i sportowe w tym czasie, a same juwenalia odbędą się w pierwszym możliwym terminie.

Uczelnie rezygnują z juwenaliów przez wojnę na Ukrainie
Wydział Mechaniczny Politechniki Lubelskiej (fot. Jakub Szabelski/Wikipedia/CC BY 4.0)
REKLAMA

Samorząd Studencki Politechniki Lubelskiej poinformował w oświadczeniu, że juwenalia nie odbędą się w terminie majowym z powodu panującego konfliktu zbrojnego na Ukrainie.

"Dołożymy wszelkich starań, by na mniejszą skalę zorganizować wydarzenia kulturalno-sportowe, w których cała społeczność akademicka będzie mogła wziąć czynny udział (…) Postaramy się również zorganizować juwenalia w pierwszym możliwym terminie, który będzie gwarantował bezpieczeństwo wszystkich uczestników naszego wydarzenia" - podano w komunikacie samorządu studenckiego.

W podobnym tonie wypowiada się przewodniczący Samorządu Studentów Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie Patryk Bukała.

"Nie otrzymaliśmy zgody rektora na organizację Kozienaliów w formie, która była do tej pory znana. Jednak nie zrezygnowaliśmy z organizacji imprez o charakterze masowym. Zarówno w maju, jak i w czerwcu odbędą się koncerty w różnych miejscach w Lublinie" - powiedział Bukała.

Rzecznik Uniwersytetu Medycznego w Lublinie Wojciech Brakowiecki poinformował, że uczelnia nie przewiduje w tym roku organizowania Medykaliów.

"Pomimo tego, że złagodzone są obostrzenia, to covid się nie skończył. Poza tym trwa wojna na Ukrainie, w takiej sytuacji organizowanie dużego wydarzenia wydaje się być co najmniej niestosowne" - wyjaśnił rzecznik.

Katolicki Uniwersytet Lubelski nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji w sprawie tegorocznych juwenaliów. "Decyzja ma zapaść dopiero po świętach" - przekazała zastępca rzecznika prasowego KUL Monika Stojowska.

Od 24 lutego do Polski wjechało z Ukrainy ponad 2,757 mln osób, w przeciwnym kierunku - z Polski na Ukrainę wyjechało 652 tys. osób.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Uczelnie rezygnują z juwenaliów przez wojnę na Ukrainie
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA