×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Uczelnie oszczędzają prąd i przechodzą na zdalną naukę

  • Autor: PAP/JP
  • 10 sty 2023 10:35

Wprowadzenie limitu cen energii elektrycznej dla szkół wyższych nie zapobiegło nauce online - podała we wtorek "Rzeczpospolita"

Uczelnie oszczędzają prąd i przechodzą na zdalną naukę
Część szkół wyższych ze względu na rosnące ceny mediów zdecydowała się na przejście na tryb online (fot. Annie Spratt/Unsplash)
REKLAMA

"Uniwersytety będą ogrzane, żadnej nauki zdalnej nie będzie i razem ten kryzys przejdziemy - zapewniał na początku roku akademickiego minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek" - przypomniała "Rz".

Czytaj też: W Szczecinie powstanie Akademia Wodorowa

"Okazuje się jednak, że część szkół wyższych ze względu na rosnące ceny mediów zdecydowała się na przejście na tryb online" - czytamy. Jak poinformowała "Rz" "są wśród nich Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski, Uniwersytet Gdański, Katolicki Uniwersytet Lubelski, Akademia Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie czy Akademia Nauk Stosowanych w Tarnowie".

Czytaj też: Możesz iść na L4 i nie dostać pieniędzy. Uwaga na zwolnienie chorobowe

"Rz" podała, że "już na początku roku akademickiego wiele uczelni zapowiadało, że będą miały problem z opłaceniem rachunków. Ceny prądu podskoczyły nawet o kilkaset procent. Wówczas szkoły wyższe zostały ustawowo zakwalifikowane do kategorii podmiotów wrażliwych, którym przysługuje cena maksymalna za energię elektryczną w wysokości 785 zł/MWh netto".

"To jest i tak jest cena ponaddwukrotnie wyższa niż ceny z 2021 r. (czyli 336 zł/ MWh netto)" - mówi "Rz" Magdalena Kaleta, sekretarz rektora Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Uczelnie oszczędzają prąd i przechodzą na zdalną naukę
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA