Uczelnie będą podzielone na badawcze i rozwojowe

Minister nauki i szkolnictwa wyższego, Barbara Kudrycka podkreśla, że najistotniejszą zmianą w szkolnictwie wyższym będzie podział uczelni na badawcze i zawodowe.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Uczelnie będą podzielone na badawcze i rozwojowe

PODZIEL SIĘ


Autor: Przegląd prasy/Dziennik Gazeta Prawna

25 lis 2013 10:47


Jak podaje „Dziennik Gazeta Prawna" po odejściu Barbary Kudryckiej projekt nowelizacji ustawy „Prawo o szkolnictwie wyższym", nad którym Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego pracowało przez ostatni rok, nie trafi do kosza.

W wywiadzie dla "DGP" Kudrycka podkreśla, że najistotniejszą zmianą w szkolnictwie wyższym będzie podział uczelni na badawcze i zawodowe. Pozwoli to na nowo zdefiniować misję szkół wyższych, określić mocne strony i specjalizację, dając tym samym impuls do rozwoju. Umożliwi to również lepszą współpracę międzynarodową z uczelniami tego samego typu.

Kudrycka tłumaczy także na łamach "DGP", jak ważne jest uznawanie przez szkoły wyższe kwalifikacji osób, które zdobyły je w pracy zawodowej lub realizując swoje pasje poznawcze. Podkreśla, że jest to szczególnie istotne dla osób dojrzałych, które dzięki temu będą mogły szybciej ukończyć studia.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.