Uczelnia zacznie kształcić specjalistów od telemedycyny

Uniwersytet Technologiczno-Przyrodniczy będzie pierwszym w Polsce, który na poziomie magisterskim wykształci ekspertów telemedycyny.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Uczelnia zacznie kształcić specjalistów od telemedycyny

PODZIEL SIĘ


Autor: Gazeta Wyborcza/Rynek Zdrowia

www.rynekzdrowia.pl

17 mar 2014 9:49


Ta dynamicznie rozwijająca się dziedzina ma wiele gałęzi. I te bardzo skomplikowane, w których na odległość prowadzone mogą być operacje chirurgiczne i przyziemne jak przesyłanie dokumentacji medycznej - informuje Gazeta Wyborcza.

Nad takimi rozwiązaniami za chwilę pracować będą studenci, którzy rozpoczną studia magisterskie z inżynierii biomedycznej na UTP. To pierwsze tego typu studia na poziomie magisterskim w Polsce. Otwarcie kierunku jest możliwe dzięki dofinansowaniu z Funduszy Norweskich. W konkursie bydgoski projekt otrzymał 96 punktów na 100 możliwych i 500 tys. zł dofinansowania.

Studia rozpoczną się 1 kwietnia, kiedy swoje prace inżynierskie obronią studenci inżynierii biomedycznej pierwszego stopnia. Nowy kierunek nie jest jednak skierowany wyłącznie do absolwentów studiów pierwszego stopnia. Aplikować mogą także absolwenci telekomunikacji czy informatyki.

Więcej: www.gazeta.pl 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.