×

Subskrybuj newsletter
pulshr.pl

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu.

Podaj poprawny adres e-mail
  • Musisz zaznaczyć to pole
PARTNERZY PORTALU

Uczelnia Łazarskiego uruchamia pierwszy w Polsce kierunek fintech

  • km
  • 26 maj 2022 10:32

Uczelnia Łazarskiego w roku akademickim 2022/2023 uruchamia nową specjalizację na kierunku Zarządzanie: FinTech (Zarządzanie finansami w erze cyfrowej) na Wydziale Ekonomii i Zarządzania. To element trzyletnich studiów I stopnia, zarówno w trybie stacjonarnym, jak i niestacjonarnym.

Uczelnia Łazarskiego uruchamia pierwszy w Polsce kierunek fintech
Polska jest jednym z najbardziej innowacyjnych rynków usług finansowych na świecie (fot. mat. pras.)
REKLAMA

Studia to odpowiedź na rosnące znaczenie fintechów w Polsce. Dzięki współpracy z doświadczonymi praktykami biznesu program pozwoli na zdobycie unikatowej wiedzy z obszaru finansów i technologii.

- Naszą misją jest stworzenie miejsca, które wyróżnia praktyczny wymiar kształcenia, jego międzynarodowy charakter oraz etos pracy. Naturalne jest więc, że uwzględniliśmy fintechy jako ważną gałąź rynku i we współpracy ze specjalistami w tej dziedzinie zdecydowaliśmy się wprowadzić nowy kierunek studiów - wyjaśnia dr Martin Dahl, dziekan Wydziału Ekonomii i Zarządzania na Uczelni Łazarskiego.

Zobacz: Tyle chcą zarabiać polscy studenci. Wysoko się cenią

Polska jest jednym z najbardziej innowacyjnych rynków usług finansowych na świecie. Obecnie w naszym kraju funkcjonuje ponad 300 fintechów z ponad 25 milionami użytkowników. Innowacyjność sektora jest zasługą polskich banków, które nie były tak obciążone starymi systemami IT jak podmioty na zachodzie i szybciej przechodziły cyfryzację, oraz nowych technologicznych podmiotów finansowych, które debiutują na rynku.

- W coraz większym stopniu innowacyjne start-upy powstają nie tylko w Dolinie Krzemowej, ale również w Europie i krajach rozwijających się, wszędzie tam, gdzie nie brakuje pomysłowych i utalentowanych przedsiębiorców. W naszym regionie Polska wyrasta na lidera w tym obszarze, na rynku pojawiają się polskie fintechy z dużymi ambicjami, takie jak WealthSeed. Takie inicjatywy są wspierane zarówno przez coraz większe środki prywatne i państwowe, jak i regulatorów. Na przykład UKNF uruchomił specjalny departament ds. Innowacji Finansowej FinTech, który prowadzi dialog z fintechami na tematy regulacyjne oraz uruchomił pierwszą tzw. piaskownicę wirtualną w dziedzinie PSD2, aby ułatwić testowanie i rozwój technologii w bezpiecznym środowisku – tłumaczy prowadzący wykłady Filip Lachowski, CEO WealthSeed.

Obecnie na Uczelni Łazarskiego organizowane są wykłady na temat inwestowania wykorzystujące nowe rozwiązania fintech dostępne na polskim rynku. Studenci dowiedzą się m.in. dlaczego warto rozpocząć inwestowanie już na studiach, od niewielkich kwot, w co i jak warto inwestować (aktywne i pasywne narzędzia inwestycyjne) oraz jak zacząć inwestować i zbudować własną strategię.

Wykłady prowadzą: Filip Lachowski oraz Tomasz Pupka-Lipiński.

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - zasady przedruków określa regulamin.
PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

Zamów newsletter z najciekawszymi i najlepszymi tekstami portalu

KOMENTARZE (0)

Do artykułu: Uczelnia Łazarskiego uruchamia pierwszy w Polsce kierunek fintech
Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl


REKLAMA