UBS stawia na osoby niepełnosprawne. Organizuje dla nich staż

Firma UBS Kraków oferuje studentom i absolwentom z orzeczeniem o niepełnosprawności trzymiesięczne, płatne staże w działach IT oraz ryzyka operacyjnego, po odbyciu których istnieje możliwość stałego zatrudnienia.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

UBS stawia na osoby niepełnosprawne. Organizuje dla nich staż

PODZIEL SIĘ


Autor: jk

10 paź 2014 18:47


Program stażowy Ability skierowany jest do studentów oraz absolwentów uczelni wyższych posiadających orzeczenie o niepełnosprawności. Dla aplikujących osób firma UBS Kraków przygotowała cztery stanowiska pracy, po jednym w działach: Operational Risk, IT Finance, IT Development oraz IT Risk&Security.

Podstawowym wymaganiem stawianym uczestnikom jest znajomość języka angielskiego. Pozostałe związane są z zakresem obowiązków w poszczególnych działach i są to; umiejętność programowania, posługiwania się bazami danych, znajomość programu Excel, a także orientacja w tematach związanych z bezpieczeństwem informacji. Większość stażystów po pomyślnym ukończeniu trzymiesięcznego programu stażowego znajduje stałe zatrudnienie w UBS.

Czytaj też: UBS pomaga wrócić do gry osobom wykluczonym z rynku pracy

- Szukamy osób ambitnych, zorientowanych na rozwój i poszerzanie horyzontów. Nasze ogłoszenia kierujemy zarówno do studenckich biur karier, Urzędów Pracy, jak i portali skierowanych bezpośrednio do osób niepełnosprawnych. Jesteśmy w trakcie jesiennej rekrutacji do programu i mamy nadzieję, że zdobyte podczas niej doświadczenie zaowocuje kolejnymi edycjami – mówi Adriana Grębowiec, specjalista ds. rekrutacji w UBS.

Czytaj też: Od dziś niepełnosprawni pracują krócej

Celem programu jest zaktywizowanie jak największej grupy osób niepełnosprawnych oraz przekonanie, że międzynarodowa firma taka jak UBS jest dla nich dobrym miejscem do rozwoju zawodowego. Firma, gwarantując zróżnicowane środowisko swoim pracownikom, przełamuje tym samym bariery i stereotypy.

- Obecnie zatrudniamy kilkanaście osób z niepełnosprawnością i chcemy zaprosić do współpracy kolejne, czego dowodem jest program stażowy Ability. Jako firma przygotowujemy się do tego poprzez odpowiednie szkolenia, ale również dbamy o wprowadzanie zmian technicznych, poprawiających komfort korzystania z biura dla wszystkich pracowników – podkreśla Anna Molenda, specjalista ds. employer brandingu w UBS Kraków

CZYTAJ DALEJ »
Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.