UBS pomaga wrócić do gry osobom wykluczonym z rynku pracy

Niepełnosprawni, młodzi absolwenci szkół, kobiety po długim urlopie macierzyńskim oraz osoby po 45 roku życia, to grupy społeczne, do których UBS wraz z Fundacją Stella Virium kieruje program "Career Turn".
REKLAMA


Puls HR Puls HR

UBS pomaga wrócić do gry osobom wykluczonym z rynku pracy

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

16 kwi 2014 13:43


Celem programu jest wprowadzenie jego uczestników do efektywnego funkcjonowania na rynku pracy w sektorze BPO/SSC oraz zwiększenie świadomości u pracodawców.

- W pierwszej turze programu firma UBS oraz Fundacja Stella Virium chcą zaproponować współpracę dziesięciu osobom, żeby sprawdzić, czy założenia, plan szkoleniowy oraz potrzeby biorących udział są odpowiednio dopasowane do potrzeb powracających na rynek pracy - mówi Aneta Pilch z UBS Kraków.

- Wnioski wyciągnięte z pierwszej edycji pozwolą nam dopracować kolejne, ponieważ już na tym etapie wiemy, że "Career Turn" nie będzie jednorazowym działaniem, ale projektem cyklicznym - dodaje.

Pakiet szkoleń dla uczestników programu "Career Turn" został przygotowany na podstawie analizy realnych oczekiwań pracodawców względem zatrudnianych osób. Zgromadzone wnioski na temat tych wymagań pozwoliły opracować plan edukacji złożony z trzech modułów, z których każdy akcentuje inny zakres kwalifikacji.

Pierwszy wiąże się z takimi umiejętnościami, jak praca z komputerem albo obsługa pakietu Microsoft Office oraz poczty elektronicznej. Druga część to szkolenia z zakresu komunikacji: umiejętności miękkich, a także partnerstwa w grupie. Trzeci filar programu stanowią wiadomości związane z praktycznymi aspektami pracy.

Osoba, która ukończy program "Career Turn", powinna dobrze odnajdować się w środowisku firmowym, rozpoznawać struktury organizacyjne i znać podstawowe zasady pracy w sektorze BPO/SSC.

Rejestracji do programu można dokonać przez stronę internetową www.stellavirium.org.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.