Tytuły naukowe za wdrożenia. Jarosław Gowin zapowiada zmiany ustawowe

• Wicepremier Jarosław Gowin zapowiada, że tytułu naukowe nie będą przyznawane tylko za prace teoretyczne, ale także za wdrożenia.
• Rząd chce też wspierać uczelnie współpracujące z biznesem.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Tytuły naukowe za wdrożenia. Jarosław Gowin zapowiada zmiany ustawowe

PODZIEL SIĘ


Autor: Parlamentarny.pl

8 mar 2016 18:17


Jak podaje portal Parlamentarny.pl., wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin spotkał się z przedstawicielami biznesu w Krajowej Izbie Gospodarczej.

Jak podkreślał w czasie spotkania, z racji jego ministerialnej funkcji szczególnie interesuje go współpraca biznesu z naukowcami. Zapewniał, że rząd będzie robić wszystko by zachęcić naukowców i uczelnie do współpracy z biznesem. Ma temu służyć między innymi to, iż pieniądze na innowacyjność będą trafiać do przedsiębiorstw zaś te będą szukać partnerów wśród naukowców.

Rozpoczęto już prace nad nową ustawą o instytutach badawczych oraz o stopniach i tytułach naukowych. Tytuł doktora, doktora habilitowanego i profesora będzie można zdobywać nie tylko na podstawie prac teoretycznych ale także w wyniku wdrożeń osiągnięć naukowych w biznesie.

Gowin mówił też m. in. o wsparciu rzadu dla branży lotniczej i mleczarskiej. Ujawnił, że rząd ma plan utworzenia „czegoś w rodzaju dolin”. Np. na Podlasiu części Mazur i Mazowsza postanie „dolina mleczna” a w lubelskim, podkarpackim i częściowo w Małopolsce powstanie „dolina lotnicza”.

Cały artykuł czytaj na Parlamentarny.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.