Tyszkiewicz: Przejście z edukacji w rynek pracy zamiast być płynne, generuje bezrobocie

- Dobrym pomysłem w obecnej sytuacji jest doradztwo zawodowe już na poziomie szkół - mówi Agata Tyszkiewicz, Prezes Fundacji Innowacyjna Edukacja. Czy to rozwiąże problem?
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Tyszkiewicz: Przejście z edukacji w rynek pracy zamiast być płynne, generuje bezrobocie

PODZIEL SIĘ


Autor: PortalSamorządowy.pl

www.portalsamorzadowy.pl

24 paź 2014 18:46


Podczas dyskusji w ramach cyklu 16. ogólnopolskich debat na temat zastosowania najnowocześniejszych technologii w edukacji i aktywizacji społeczeństwa, która odbyła się we Wrocławiu, wspomniano o możliwości wykorzystania zasobów edukacyjnych oraz metod nauczania w oparciu o nowoczesne technologie w edukacji i aktywizacji społeczności.

Czytaj też: Ministerstwo chce ożywić szkoły zawodowe za 820 mln euro

Uczestnicy zwrócili uwagę na to, że nie ma odwrotu przed nową formułą edukacji. Nauczyciele muszą poznawać nowe techniki, aby rozbudzać kreatywność i motywację uczniów, a także, by podnieść swój autorytet wśród nich.

Dyskutanci podkreślili, że cyfryzacja nie będzie możliwa bez odpowiedniego wyposażenia szkół w nowoczesny sprzęt technologiczny. Podjęto także temat bezrobocia wśród młodych obywateli, w tym także doradztwa zawodowego.

Czytaj też: Reforma szkolnictwa zawodowego wywoła kolejną falę emigracji?

- Szkoła nie odpowiada na zmiany strukturalne co sprawia, ze przejście z edukacji w rynek pracy zamiast być płynne generuje bezrobocie. Dobrym pomysłem w obecnej sytuacji jest doradztwo zawodowe już na poziomie szkół. Szkoła powinna uruchamiać w uczniach postawy obywatelskie i uczyć więcej umiejętności miękkich, do których zalicza się między innymi kompetencje społeczne, umiejętność pracy w grupie czy asertywność - mówi Agata Tyszkiewicz, Prezes Fundacji Innowacyjna Edukacja.

Całość czytaj tutaj.

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.