Tysiąc najlepszych uniwersytetów na świecie: 9 z Polski

Center For World University Rankings (CWUR) opublikował najnowszy ranking uczelni wyższych na świecie. Na liście znalazło się tysiąc placówek. Dziewięć z nich jest z Polski.
REKLAMA


Puls HR Puls HR

Tysiąc najlepszych uniwersytetów na świecie: 9 z Polski

PODZIEL SIĘ


Autor: jm

17 lip 2014 10:02


W stworzeniu rankingu CUWR bierze pod uwagę m.in. takie aspekty jak: liczba absolwentów z międzynarodowymi nagrodami i odznaczeniami, liczba absolwentów obejmujących kluczowe stanowiska w w największych firmach świata, liczba publikacji naukowych czy zgłoszonych patentów.

Niekwestionowanym liderem rankingu okazał się Uniwersytet Harvarada. Na drugim miejscu - Uniwersytet Stanforda, a na trzecim Massachusetts Institute of Technology.

Polskie uczelnie uplasowały dużo dalej. Tylko dwie z nich załapały się jeszcze do pierwszych 500 najlepszych uniwersytetów świata: Uniwersytet Warszawski na miejscu 419 i Uniwersytet Jagielloński na miejscu 479.

Pozostałe uczelnie zajęły dużo dalsze pozycje: miejsce 653. - Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie, 688. - Politechnika Warszawska, 878. - Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Cztery polskie uczelnie znalazły się w ostatniej setce: miejsce 914. - Uniwersytet Wrocławski, 918. - Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, 922. - Politechnika Wrocławska, 954. miejsce - Uniwersytet Śląski.

Cały ranking można zobaczyć tutaj

Podobał się artykuł? Podziel się!

REKLAMA

Nie ma jeszcze komentarzy. Kliknij aby dodać komentarz.