PARTNERZY PORTALU partner portalu partner portalu partner portalu partner portalu

Prawnicy od prawa lotniczego. Niszowa, ale perspektywiczna specjalizacja

 • Autor: PRTL.PL
 • 29 sie 2018 6:00

Prawo lotnicze jest niszową dziedziną, jednak nie brakuje chętnych do takiego kierunku edukacji. -  Studia podyplomowe z zakresu prawa lotniczego stanowią wypełnienie luki edukacyjnej w obszarze kształcenia związanego ze zmianami prawa, wynikającymi m.in. z rozwoju technologicznego związanego z powszechnym zastosowaniem nowych konstrukcji samolotów oraz systemów zarządzania ruchem w przestrzeni powietrznej, standaryzacji przepisów, zasad oraz procedur w relacjach międzynarodowych, strukturalnej i funkcjonalnej integracji wykonywania nadzoru lotniczego oraz badania wypadków lotniczych - mówi prof. nadzw. dr hab. Anna Konert, dziekan Wydziału Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego.

Prawnicy od prawa lotniczego. Niszowa, ale perspektywiczna specjalizacja
(fot. Shutterstock)
REKLAMA
 • Od 1936 r. w Polsce po raz pierwszy pełny kurs prawa lotniczego został uruchomiony w Uczelni Łazarskiego w 2012 r.
 • Biorąc pod uwagę, iż prawo lotnicze jest niszową dziedziną, zainteresowanie tym kierunkiem jest dość duże. Obecnie trwa już piąta edycja Prawa lotniczego, na którą średnio zapisuje się 20-30 osób.
 • Mamy wiele pomysłów na rozwój prawa lotniczego, w tym dalsze kształcenie w tym kierunku, udział naszych studentów w międzynarodowym konkursie z prawa lotniczego w Indiach w 2019 r., staże w ICAO, a także nowy pomysł na konferencje dla młodych prawników lotniczych z całego świata - przekonuje prof. nadzw. dr hab. Anna Konert, dziekan Wydziału Prawa i Administracji Uczelni Łazarskiego.

 

Pani uczelnia – Uczelnia Łazarskiego w Warszawie, szkoli prawników specjalizujących się w prawie lotniczym. Jak się to odbywa? 

Interesują Cię biura, biurowce, powierzchnie coworkingowe i biura serwisowane? Zobacz oferty na PropertyStock.pl

- Od 2009 r. w Uczelni Łazarskiego prężnie rozwija się nauka prawa lotniczego. W 2010 r. powstało Międzywydziałowe Koło Prawa Lotniczego AVION, które jest unikalnym podmiotem zrzeszającym pasjonatów lotnictwa i prawa lotniczego z licznych Uczelni w Polsce.

Od 1936 r. w Polsce po raz pierwszy pełny kurs prawa lotniczego został uruchomiony w Uczelni Łazarskiego w 2012 r. Są to roczne studia podyplomowe, podczas których słuchacze zdobywają kompleksową wiedzę z zakresu prawa lotniczego (międzynarodowego, europejskiego i krajowego, publicznego i prywatnego) w ramach 200 godzin wykładów i konwersatoriów prowadzonych przez najlepszych specjalistów w Polsce i na świecie (m.in. prof. Pablo Mendes de Leon).

Studia podyplomowe z zakresu prawa lotniczego stanowią wypełnienie luki edukacyjnej w obszarze kształcenia związanego ze zmianami prawa, wynikającymi m.in. z rozwoju technologicznego związanego z powszechnym zastosowaniem nowych konstrukcji samolotów oraz systemów zarządzania ruchem w przestrzeni powietrznej, standaryzacji przepisów, zasad oraz procedur w relacjach międzynarodowych, strukturalnej i funkcjonalnej integracji wykonywania nadzoru lotniczego oraz badania wypadków lotniczych.

PODOBAŁO SIĘ? PODZIEL SIĘ NA FACEBOOKU

KOMENTARZE (4)

Do artykułu: Prawnicy od prawa lotniczego. Niszowa, ale perspektywiczna specjalizacja

Dodając komentarz, oświadczasz, że akceptujesz regulamin forum
 • amanda 2018-10-06 22:36:13

  wow bardzo dziękuję za odpowiedź Panie Andrzeju :) w poniedziałek dopełnię formalności, ciekawe tam macie kierunki

 • oewsb 2018-10-03 15:31:42

  Witam! Amanda, studia podyplomowe to przede wszystkim okazja na zdobycie nowej wiedzy oraz umiejętności. Jeżeli chcesz podjąć studia podyplomowe to zapraszam Cię do zapoznania się z ich ofertą Wyższej Szkoły Bankowej: wsb.pl/kandydaci/studia-podyplomowe Dodam, że aplikując na studia do 16 października będziesz mogła zaoszczędzić dzięki promocji 550 zł: 300 zł dzięki zniżce w czesnym oraz 250 zł dzięki zwolnieniu z opłaty wpisowej. Zapraszam! Pozdrawiam, Andrzej Czarnecki Online Ekspert WSB

 • amanda 2018-09-13 22:57:05

  sama zastanawiam się nad studiami podyplomowymi, wprawdzie inna specjalizacja, ale problem ten sam - czy już nie za późno na powrót na uczelnię (35+)? no i czy w ogóle to ma sens, daje jakieś perspektywy?

 • Edward 2018-09-03 17:17:08

  polskie paliwowki pokryqwaja wzrost cen benzyny, ale przez amerynakow i arabow idzie wszystko w gore

REKLAMA

Nie przegap żadnej nowości!

Subskrybuj newsletter PulsHR.pl Zamawiając newsletter akceptujsz Politykę prywatności portalu


REKLAMA